Ринок землі в Україні виведуть із тіні: скільки коштуватимуть земельні ділянки

Україна отримає перші результати відкритого ринку землі наприкінці 2021 року. До цього часу Кабмін дозволив власникам або користувачам земельних ділянок переглянути нормативну грошову оцінку землі, повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький на своїй сторінці у Facebook.

Ринок землі в Україні виведуть із тіні: скільки коштуватимуть земельні ділянки - today.ua

Чиновник повідомив, що 5 січня 2021 року були прийняті і опубліковані відповідні зміни, які надають можливість вже цього року власникам земельних ділянок або користувачам переглядати нормативну грошову оцінку за узгодженням з органом місцевого самоврядування. Це надасть можливість створити реальну базу для оподаткування, сплати місцевих податків і покращення можливості ведення сільського господарства в усіх куточках України.

В Україні є багато ділянок, чинна нормативна грошова оцінка яких не відповідає реальності. Аграрії просили надати можливість переглядати її в індивідуальному порядку, що їм власне і дозволили.

Вартість таких ділянок не може бути менше їх нормативної грошової оцінки. Розрахунки за землю повинні проводиться виключно в безготівковій формі і тільки при наявності у покупця права власності на землю документів, що підтверджують джерела походження коштів або інших активів, за рахунок яких купується таке право.

Розмір нормативної грошової оцінки щорічно публікується на сайті ДПСУ. Вона формується на підставі даних з Госгеокадастру.

На сьогоднішній день в середньому по Україні розмір нормативної грошової оцінки землі становить 27 500 грн. При цьому найнижча нормативна грошова оцінка за 1 га ріллі - Житомирська область (21 411, 00 грн), Львівська область (21 492,00 грн), Волинська область (21 806,00 грн), Рівненська область (21 938,00 грн ), а найвища - Черкаська область (33 646,00 грн), Чернівецька область (33 264,00 грн), Харківська область (32 237,00 грн), Кіровоградська область (31 888,00 грн).

В той же час ціна 1 га ріллі в середньому по Україні становить від 1000 до 1500 доларів США за гектар, тобто в межах + 10% -20% до нормативної грошової оцінки. За різними оцінками і прогнозами різних експертів вартість 1 га ріллі в Україні після відкриття ринку землі і в найближчі 2,5 року після коливатиметься в районі від 1000 до 3000 доларів США за гектар. З 2024 роки після відкриття можливості для юридичних осіб набувати у власність сільськогосподарські землі вартість 1 га ріллі зростатиме в межах 10-15% в рік. На вартість також буде впливати як економічна, так і політична ситуація в країні.

Наприкінці 2021 року парламент переглядатиме закони про землю та голосуватимуть за законопроекти, що регулюють умови купівлі-продажу землі.

Нагадаємо, 31 березня 2020 року Верховна Рада України проголосувала за відкриття ринку землі, відповідно до якого продаж землі в Україні стане можливим з 1 липня 2021 року.

ДЖЕРЕЛОglavcom.ua
Київстар з лютого закриває популярну послугу: що втратять абоненти
Київстар з 1 лютого припиняє дію своєї популярної колись послуги. Йдеться про Star Guard Family, що дозволяла абонентам мобільного оператора більш без...
Маша Єфросініна зізналася, що стало причиною її безпліддя
Телеведуча Маша Єфросініна має двох чудових дітей - доньку Нану і сина Олександра. Але коли ведучій було 22 роки, лікарі поставили їй страшний діагноз...
Українці почали скуповувати лічильники на опалення: ціни на найпопулярніші моделі
Після підвищення тарифів на опалення українці активно почали скуповувати лічильники на тепло, адже переплачувати не хоче ніхто. З початку січня попит ...
Тіна Кароль показала себе без макіяжу під час тренування в спортзалі
Тіна Кароль регулярно відвідує спортзал і ділиться з підписниками відео своїх тренувань. Як правило, зірка тренується вранці, але днями в Instagram-ак...
Дистанційне навчання в школах Києва можуть повернути: названо умову
Від сьогоднішнього дня, 25 січня, в школах Києва поновилися заняття. До цього часу, поки країна перебувала на жорсткому карантині, діти навчалися дист...