Середня пенсія в Україні перевищила 3 400 гривень: що придумала держава для найстарших пенсіонерів

Середня пенсія в Україні вже вища за 3410 гривень. Упродовж 2020 року вона зросла майже на 400 гривень. Такі дані оприлюднило Міфнсоцполітики.

Середня пенсія в Україні перевищила 3 400 гривень: що придумала держава для найстарших пенсіонерів - today.ua

За словами очільниці Мінсоцполітики Марина Лазебної, сьогодні приблизно в половині українських сімей є, принаймні, один пенсіонер. Отже, його дохід  впливає на дохід родини. Особливо відчутним це стало в період пандемії і весняного локдауну. Тому держава вирішила підтримати пенсіонерів, аби таким чином загалом допомогти сім'ям, в яких є люди похилого віку. Почали з найбідніших – тих, у кого пенсії найменші. В результаті, понад 10 мільйонів українських пенсіонерів одержали різноманітні доплати і підвищення.

Зокрема, під час весняного локдауну багато українських пенсіонерів отримали одноразову доплату в розмірі 1000 гривень. Влада також встановила доплати для пенсіонерів, які старші за 80 років.

На сьогодні середня пенсія в Україні трохи вища за 3410 гривень. Крім того, вдалося  підвищити і найменші пенсії, які були нижчими за 2000 гривень. На початку 2020 року таких пенсіонерів, що отримували менше 2000 гривень було близько 4 мільйонів. Упродовж року 2,2 мільйона із них вдалося підняти пенсію понад цю позначку.

Попри складну економічну ситуацію в державі, влада обіцяє не залишити пенсіонерів напризволяще. На 2021 рік Мінсоцполітики розробило стратегію підвищення пенсій.

Середня пенсія в Україні перевищила 3 400 гривень: що придумала держава для найстарших пенсіонерів

Зокрема, влада працюватиме над підвищенням пенсій у таких напрямках:

  1. Щороку 1 березня мають намір зробити датою індексації пенсій. При цьому військовослужбовцям і державним службовцям - проводити індексацію на тих самих умовах, що й решті пенсіонерів.
  2. Розвивати три рівні пенсійної системи. Не зрікатись солідарної системи, але й активно впроваджувати накопичувальну – з тим, щоби згодом українці мали гідне забезпечення на старості.
  3. Подбати про достроковий вихід на пенсію людей, які потребують особливої уваги. Зокрема, призначати достроково пенсії матерям або батькам дітей, які мають важке рідкісне захворювання та яким не встановлена інвалідність.

Нагадаємо, з 2021 року накопичувальна пенсія стане в Україні обов'язковою, але не для всіх. Спочатку її запровадять для працівників, які трудяться на підприємствах зі шкідливими умовами праці.

Наталя Могилевська показала перші прикраси зі своєї ювелірної колекції
Наталя Могилевська заінтригувала шанувальників новиною про запуск мерча, навіяного їй композицією і кліпом «Натусик». Артистка показала перші іменні п...
В Україні субсидії вже не встигають за комуналкою: усім державної допомоги не вистачить
Прості арифметичні порівняння і розрахунки показують, що в Україні субсидія дістанеться не всім, хто її потребує. З 1 січня в країні виросли тарифи на...
Батькова копія: Катерина Кухар здивувала знімками доньки
Катерина Кухар з чоловіком і дітьми закінчують свою казкову відпустку на райських островах. Зірка демонструвала красу вілли, в якій вона зупинилася з ...
Справжня дружба: Ані Лорак показала подругу, з якою підтримує відносини навіть на відстані
Ані Лорак все ще знаходиться в Києві й даремно часу не втрачає. Співачка репетирує свої пісні, працює над новою музикою, гуляє з мамою і зустрічається...
Який податок на житло доведеться українцям заплатити вже у цьому році
Незабаром українцям, які мають у своїй власності великогабаритну квартиру або будинок, потрібно буде платити податок на житло. Цьогоріч кожен “зайвий“...