Середня пенсія в Україні вже вища за 3410 гривень. Упродовж 2020 року вона зросла майже на 400 гривень. Такі дані оприлюднило Міфнсоцполітики.
За словами очільниці Мінсоцполітики Марина Лазебної, сьогодні приблизно в половині українських сімей є, принаймні, один пенсіонер. Отже, його дохід впливає на дохід родини. Особливо відчутним це стало в період пандемії і весняного локдауну. Тому держава вирішила підтримати пенсіонерів, аби таким чином загалом допомогти сім'ям, в яких є люди похилого віку. Почали з найбідніших – тих, у кого пенсії найменші. В результаті, понад 10 мільйонів українських пенсіонерів одержали різноманітні доплати і підвищення.
Зокрема, під час весняного локдауну багато українських пенсіонерів отримали одноразову доплату в розмірі 1000 гривень. Влада також встановила доплати для пенсіонерів, які старші за 80 років.
На сьогодні середня пенсія в Україні трохи вища за 3410 гривень. Крім того, вдалося підвищити і найменші пенсії, які були нижчими за 2000 гривень. На початку 2020 року таких пенсіонерів, що отримували менше 2000 гривень було близько 4 мільйонів. Упродовж року 2,2 мільйона із них вдалося підняти пенсію понад цю позначку.
Попри складну економічну ситуацію в державі, влада обіцяє не залишити пенсіонерів напризволяще. На 2021 рік Мінсоцполітики розробило стратегію підвищення пенсій.
Зокрема, влада працюватиме над підвищенням пенсій у таких напрямках:
- Щороку 1 березня мають намір зробити датою індексації пенсій. При цьому військовослужбовцям і державним службовцям - проводити індексацію на тих самих умовах, що й решті пенсіонерів.
- Розвивати три рівні пенсійної системи. Не зрікатись солідарної системи, але й активно впроваджувати накопичувальну – з тим, щоби згодом українці мали гідне забезпечення на старості.
- Подбати про достроковий вихід на пенсію людей, які потребують особливої уваги. Зокрема, призначати достроково пенсії матерям або батькам дітей, які мають важке рідкісне захворювання та яким не встановлена інвалідність.
Нагадаємо, з 2021 року накопичувальна пенсія стане в Україні обов'язковою, але не для всіх. Спочатку її запровадять для працівників, які трудяться на підприємствах зі шкідливими умовами праці.