Що буде з податками для ФОПів у 2021 році: стали відомі конкретні цифри

У 2021 році українські ФОПи сплачуватимуть до казни дещо більші податки, ніж у 2020. Це пов'язано з тим, що в наступному році зростатимуть мінімальна зарплата і прожитковий мінімум. А податки, які сплачують фізичні особи-підприємці, напряму залежать від цих величин.

Що буде з податками для ФОПів у 2021 році: стали відомі конкретні цифри - today.ua

Отже, які податки доведеться сплачувати ФОПам у прийдешньому, 2021, році

З 1 січня вони будуть такі:

ФОП, що належать до 1-ї групи, сплачуватимуть ЄСВ в розмірі 1320 гривень (22% від мінімальної зарплати) і єдиний податок – 227 гривень (10% від прожиткового мінімуму).

ФОП, які належать до 2-ї групи, відповідно, платитимуть ЄСВ – 1320 гривень (також 22% від мінімалки) і єдиний податок – 1200 гривень (20% від мінімальної зарплати).

ФОП, які належать до 3-ї групи, платитимуть ЄСВ - 1320 гривень (22% від мінімальної зарплати) і 5% від доходу або 3% + ПДВ.

Що буде з податками для ФОПів у 2021 році: стали відомі конкретні цифри

Ще одна зміна в оподаткуванні чекає ФОПів із 1 липня наступного року. Адже тоді очікується чергове підвищення мінімалки до 6500 гривень і прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2379 гривень.

Отож, з 1 липня ФОПи сплачуватимуть такі податки:

Підприємці, що належать до 1-ї групи платитимуть ЄСВ в розмірі 1430 гривень (22% від мінімальної зарплати) та єдиний податок – 238 гривень (10% від прожиткового мінімуму).

ФОПам, які належать до 2-ї групи, доведеться викласти ЄСВ – 1430 гривень (22% від мінімалки) та єдиний податок – 1300 гривень (20% від мінімальної зарплати).

ФОПи, які входять до 3-ї групи, платитимуть такий самий ЄСВ – 1430 гривень, а також 5% від доходу або 3% + ПДВ.

В грудні 2021 року збільшиться величина прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Він становитиме 2481 гривню. Отже і єдиний податок для ФОПів 1-ї групи зросте до 248 гривень. Всі решта податків до кінця року більше не зазнають змін.

Нагадаємо, в наступному році прожитковий мінімум змінюватиметься тричі: у січні, липні та грудні. Відповідно й усі соціальні виплати, "прив'язані" до ПМ також зазнаватимуть змін.

ДЖЕРЕЛО24tv.ua
Катя Осадча з чоловіком показали теплу сімейну ідилію
Катя Осадча та Юрій Горбунов - відома зіркова пара українського шоу-бізнесу. Подружжя зрідка публікують спільні фото і відео. У День обіймів ведучі по...
Ридав від щастя: «Холостяк» Нікіта Добринін зізнався, що Даша довго не могла завагітніти
«Холостяк» Нікіта Добринін вже не одинак, більш того, зовсім скоро він стане батьком. Герой 9 сезону реаліті-шоу розповів, що з коханою довго не могли...
“Київстар“ почав повертати своїм клієнтам гроші: в компанії пояснили, що відбувається
Компанія “Київстар“ буде повертати своїм клієнтам частину грошей, які ті переказали на поповнення рахунку. Бонуси, нараховані клієнтам, матимуть конкр...
Українцям хочуть повернути пільговий тариф на електроенергію
Тариф на електроенергію, який з 1 січня став незмінним для будь-якої норми споживання, хочуть знову розділити на пільговий і звичайний. Іншими словами...
Ольга Бузова кинула Манукяна, звинувативши в насильстві і зрадах: «Людина творить страшні речі»
Ольга Бузова і Давид Манукян більше не разом. Про це оголосила екс-ведуча реаліті-шоу «Дом-2». Також співачка розповіла про те, як над нею знущався ко...