Що буде з податками для ФОПів у 2021 році: стали відомі конкретні цифри

У 2021 році українські ФОПи сплачуватимуть до казни дещо більші податки, ніж у 2020. Це пов'язано з тим, що в наступному році зростатимуть мінімальна зарплата і прожитковий мінімум. А податки, які сплачують фізичні особи-підприємці, напряму залежать від цих величин.

Що буде з податками для ФОПів у 2021 році: стали відомі конкретні цифри - today.ua

Отже, які податки доведеться сплачувати ФОПам у прийдешньому, 2021, році

З 1 січня вони будуть такі:

ФОП, що належать до 1-ї групи, сплачуватимуть ЄСВ в розмірі 1320 гривень (22% від мінімальної зарплати) і єдиний податок – 227 гривень (10% від прожиткового мінімуму).

ФОП, які належать до 2-ї групи, відповідно, платитимуть ЄСВ – 1320 гривень (також 22% від мінімалки) і єдиний податок – 1200 гривень (20% від мінімальної зарплати).

ФОП, які належать до 3-ї групи, платитимуть ЄСВ - 1320 гривень (22% від мінімальної зарплати) і 5% від доходу або 3% + ПДВ.

Що буде з податками для ФОПів у 2021 році: стали відомі конкретні цифри

Ще одна зміна в оподаткуванні чекає ФОПів із 1 липня наступного року. Адже тоді очікується чергове підвищення мінімалки до 6500 гривень і прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2379 гривень.

Отож, з 1 липня ФОПи сплачуватимуть такі податки:

Підприємці, що належать до 1-ї групи платитимуть ЄСВ в розмірі 1430 гривень (22% від мінімальної зарплати) та єдиний податок – 238 гривень (10% від прожиткового мінімуму).

ФОПам, які належать до 2-ї групи, доведеться викласти ЄСВ – 1430 гривень (22% від мінімалки) та єдиний податок – 1300 гривень (20% від мінімальної зарплати).

ФОПи, які входять до 3-ї групи, платитимуть такий самий ЄСВ – 1430 гривень, а також 5% від доходу або 3% + ПДВ.

В грудні 2021 року збільшиться величина прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Він становитиме 2481 гривню. Отже і єдиний податок для ФОПів 1-ї групи зросте до 248 гривень. Всі решта податків до кінця року більше не зазнають змін.

Нагадаємо, в наступному році прожитковий мінімум змінюватиметься тричі: у січні, липні та грудні. Відповідно й усі соціальні виплати, "прив'язані" до ПМ також зазнаватимуть змін.

ДЖЕРЕЛО24tv.ua
Яскравий манікюр на літо 2021: ТОП-3 модних тренда в дизайні нігтів
Літній манікюр повинен бути не менш яскравим, ніж весняний. До супертрендів майбутнього сезону нейл-майстри відносять мінімалізм, некласичні варіанти ...
“Дуже мало таких тат“: Юрій Горбунов показав, як проводить час з сином
Юрій Горбунов та Катя Осадча вважаються однією з найбільш зразкових сімей українського шоу-бізнесу. Подружжя в міру розповідають про своє особисте жит...
П'ять знаків Зодіаку, які зароблять багато грошей на початку літа 2021
Астрологи прогнозують, що в перший місяць літа 2021 фінансова удача чекає представників п'яти знаків Зодіаку. Їм пощастить збільшити доходи і стати бі...
Частину українців позбавлять субсидій: у Мінсоцполітики ввели нові правила
Після того, як Кабінет міністрів затвердив нові правила для нарахування субсидій у 2021 році, частина українців пільгових категорій залишаться без доп...
Дружина Тищенко розповіла, як чоловік зробив їй сюрприз на день народження, і показала подарунки гостей
Дружина Миколи Тищенка розповіла, як дізналася про вечірку-сюрприз, яку для неї підготував чоловік. Також Алла Барановська показала, які розкішні буке...