Шмигаль пообіцяв українцям небувалий ріст зарплати і розповів про здобутки 2020 року

Прем'єр-міністр України Дениc Шмигаль розповів про "фантастичні" здобутки економіки України в минулому році та пообіцяв, що в 2021 економічне зростання держави відчує кожен українець, насамперед, через зростання зарплати. Про це прем'єр написав у своєму Facebook.

Шмигаль пообіцяв українцям небувалий ріст зарплати і розповів про здобутки 2020 року - today.ua

Як з'ясувалося з його публікації, минулий рік Україна завершила з ліпшими економічними здобутками, ніж очікувалось за нинішньої ситуації з коронавірусом.

Незважаючи на об'єктивні причини, які цьогоріч викликали рецесію у багатьох країнах світу, Україні вдалося в грудні 2020 зібрати до бюджету більше грошей, ніж в аналогічному місяці 2019 року. На 23% перевищила заплановані надходження митниця, майже на 30 – фіскальна служба. Останнє опосередковано може свідчити, що в Україні відчутно зросла середня зарплата.

"Ці цифри є найкращим свідченням того, що наш Уряд ліквідовує схеми, скрутки та контрабанду. Загалом державний бюджет за рік виконано на 101,5%", - пише Шмигаль.

За програмами доступного кредитування для бізнесу упродовж року видано кредитів на суму понад 16 мільярдів гривень.

"Це фантастичний результат у кризовий рік. І це реальна допомога для тисяч бізнесів по всій країні… Тож у 2021 році дешеві гроші для МСБ стануть ще одним інструментом швидкого відновлення економіки та збільшення кількості робочих місць ", - переконаний прем'єр-міністр.

Шмигаль пообіцяв українцям небувалий ріст зарплати і розповів про здобутки 2020 року

У 2020 році, завдяки сприянню держави, отримали роботу і регулярну зарплату понад 600 тисяч українців. А ще 550 тисяч робочих місць вдалося зберегти завдяки урядовим програмам підтримки бізнесу, каже глава Кабміну.

Звісно, усі ці економічні здобутки стали підгрунтям для підвищення добробуту трудящих людей. Насамперед, для підвищення мінімальної зарплати. Із січня цього року вона зросла на тисячу гривень і тепер становить 6000.

"Вперше в історії України МЗП перетнула позначку 200 доларів, а Україна стала четвертою країною з 15 на пострадянському просторі, мінімалка якої перетнула цю межу", - хвалиться прем'єр.

Усе це створило передумови для подальшого відчутного зростання рівня зарплати. Вже цьогоріч, переконаний прем'єр-міністр, реальна середня зарплата в Україні може вирости приблизно на 13%.

Щоправда, за словами директора Інституту трансформації суспільства економіста Олега Соскіна, під кінець минулого року Нацбанк України збільшив грошову масу у гривнях приблизно на чверть, просто надрукувавши нові гроші. Але ж усе одно, вони – банкноти, а не якісь там папірці, і всі пішли на виплату зарплати.

Київстар з лютого закриває популярну послугу: що втратять абоненти
Київстар з 1 лютого припиняє дію своєї популярної колись послуги. Йдеться про Star Guard Family, що дозволяла абонентам мобільного оператора більш без...
Маша Єфросініна зізналася, що стало причиною її безпліддя
Телеведуча Маша Єфросініна має двох чудових дітей - доньку Нану і сина Олександра. Але коли ведучій було 22 роки, лікарі поставили їй страшний діагноз...
Українці почали скуповувати лічильники на опалення: ціни на найпопулярніші моделі
Після підвищення тарифів на опалення українці активно почали скуповувати лічильники на тепло, адже переплачувати не хоче ніхто. З початку січня попит ...
Тіна Кароль показала себе без макіяжу під час тренування в спортзалі
Тіна Кароль регулярно відвідує спортзал і ділиться з підписниками відео своїх тренувань. Як правило, зірка тренується вранці, але днями в Instagram-ак...
Дистанційне навчання в школах Києва можуть повернути: названо умову
Від сьогоднішнього дня, 25 січня, в школах Києва поновилися заняття. До цього часу, поки країна перебувала на жорсткому карантині, діти навчалися дист...