Шмигаль пообіцяв українцям небувалий ріст зарплати і розповів про здобутки 2020 року

Прем'єр-міністр України Дениc Шмигаль розповів про "фантастичні" здобутки економіки України в минулому році та пообіцяв, що в 2021 економічне зростання держави відчує кожен українець, насамперед, через зростання зарплати. Про це прем'єр написав у своєму Facebook.

Шмигаль пообіцяв українцям небувалий ріст зарплати і розповів про здобутки 2020 року - today.ua

Як з'ясувалося з його публікації, минулий рік Україна завершила з ліпшими економічними здобутками, ніж очікувалось за нинішньої ситуації з коронавірусом.

Незважаючи на об'єктивні причини, які цьогоріч викликали рецесію у багатьох країнах світу, Україні вдалося в грудні 2020 зібрати до бюджету більше грошей, ніж в аналогічному місяці 2019 року. На 23% перевищила заплановані надходження митниця, майже на 30 – фіскальна служба. Останнє опосередковано може свідчити, що в Україні відчутно зросла середня зарплата.

"Ці цифри є найкращим свідченням того, що наш Уряд ліквідовує схеми, скрутки та контрабанду. Загалом державний бюджет за рік виконано на 101,5%", - пише Шмигаль.

За програмами доступного кредитування для бізнесу упродовж року видано кредитів на суму понад 16 мільярдів гривень.

"Це фантастичний результат у кризовий рік. І це реальна допомога для тисяч бізнесів по всій країні… Тож у 2021 році дешеві гроші для МСБ стануть ще одним інструментом швидкого відновлення економіки та збільшення кількості робочих місць ", - переконаний прем'єр-міністр.

Шмигаль пообіцяв українцям небувалий ріст зарплати і розповів про здобутки 2020 року

У 2020 році, завдяки сприянню держави, отримали роботу і регулярну зарплату понад 600 тисяч українців. А ще 550 тисяч робочих місць вдалося зберегти завдяки урядовим програмам підтримки бізнесу, каже глава Кабміну.

Звісно, усі ці економічні здобутки стали підгрунтям для підвищення добробуту трудящих людей. Насамперед, для підвищення мінімальної зарплати. Із січня цього року вона зросла на тисячу гривень і тепер становить 6000.

"Вперше в історії України МЗП перетнула позначку 200 доларів, а Україна стала четвертою країною з 15 на пострадянському просторі, мінімалка якої перетнула цю межу", - хвалиться прем'єр.

Усе це створило передумови для подальшого відчутного зростання рівня зарплати. Вже цьогоріч, переконаний прем'єр-міністр, реальна середня зарплата в Україні може вирости приблизно на 13%.

Щоправда, за словами директора Інституту трансформації суспільства економіста Олега Соскіна, під кінець минулого року Нацбанк України збільшив грошову масу у гривнях приблизно на чверть, просто надрукувавши нові гроші. Але ж усе одно, вони – банкноти, а не якісь там папірці, і всі пішли на виплату зарплати.

“Баба вогонь“: українцям показали найпримхливішу учасницю шоу “Холостяк“
У Мережі обговорюють найбільш примхливу учасницю реаліті-шоу “Холостяк“, дівчина вела себе досить зухвало. Але глядачам дуже сподобалася її щирість і ...
В Україні прискорилася інфляція: які продукти будуть дорожчати
В Україні почали стрімко дорожчати продукти харчування. За даними Національного банку, інфляція в країні прискорилася і може привести до подальшого пі...
Гороскоп на 13 червня для всіх знаків Зодіаку: Павло Глоба обіцяє Близнюкам удачу з фінансами, а Терезам радить відсидітися на самоті
Гороскоп на неділю, 13 червня 2021 року, передбачає дуже емоційний день. Причому, практично всім знакам Зодіаку зірки обіцяють позитивні емоції. Правд...
Нафтогаз заблокував дешевий тариф на газ
У Нафтогазі змушені були виправдовуватися за скасування дешевих тарифів на газ в літній період. Українських споживачів позбавили права вибору і переве...
Пожежа на Новій пошті: поблизу Києва згоріли сотні посилок
Нова пошта приходить до тями від стресу, який їй довелося пережити цим суботнім ранком. На території одного з відділень Нової пошти загорівся автомобі...