Скільки буде коштувати долар до кінця року: банкіри назвали фактори, що вплинуть на курс валют в Україні

Гривня до кінця року послабить свої позиції на фоні великого погашення гривневих ОВДП і не менш об'ємного відшкодування ПДВ. Українські банкіри зазначають, що на курс національної валюти також негативно вплинуть затримка надходження чергового траншу від МВФ і карантинні обмеження. Всі ці фактори будуть утримувати гривню в діапазоні 28,35-28,50 грн/дол.

Скільки буде коштувати долар до кінця року: банкіри назвали фактори, що вплинуть на курс валют в Україні - today.ua

Керівник торгових операцій на міжбанківському ринку банку "Кредит Дніпро" Юрій Гриненко зазначив, що з грудня через вищеперераховані фактори гривня продовжить дешевшати.

Бюджетні виплати перед Новим роком, ряд погашень гривневих ОВДП і більш істотна активність в секторі торгівлі сприятимуть повторному тестуванню максимумів курсу 28,65 грн/дол., вважає банкір. Не виключено, що до кінця року курс валют зросте до 28,85 грн/долар. Все ще буде залежати від карантинних обмежень, які можуть посприяти ще більшому падінню гривні. Скільки буде коштувати долар до кінця року: банкіри назвали фактори, що вплинуть на курс валют в Україні За прогнозами радника голови правління "Кредитвест Банку" Василя Невмержицького, курс гривні до кінця року не вийде за рамки 28,0-28,4 грн /дол. Він зазначає, що на поточному тижні бізнес очікують великі податкові платежі на кілька десятків мільярдів гривень, що збільшить обсяг пропозиції валюти на ринку.

Судячи з тенденцій останніх років, в грудні, як правило, скорочується попит на валюту з боку імпортерів, люди активніше продають доларові заощадження, перед новорічними святами посилюється приплив валюти від "заробітчан".

Однак, внести корективи в цьому році може затримка траншу від МФВ. Експерти прогнозують, що до кінця 2020 року з високою вірогідністю другий транш макрофінансової допомоги МВФ в країну не надійде.

Раніше американські експерти прогнозували різке зниження вартості долара в світі після старту масової вакцинації людей від коронавіруса.

ДЖЕРЕЛОukranews.com