Посилення карантину на фоні загострення захворюваності COVID-19 може обрушити ділову активність, що в свою чергу призведе до падіння гривні до рівня 28,4-29,5 грн/ долар. Аналітики Forex Club прогнозують, що якщо нерезиденти продовжать розпродавати українські активи, то гривня впаде ще більше.
З початку жовтня нерезиденти знизили обсяги вкладень в гривневі ОВДП на 4,9 млрд гривень. Близько 77 млрд гривень ще можуть бути виставлені на продаж. Стримувати такий тиск буде важко, враховуючи слабкість експорту, вважають аналітики.
Крім посилення карантину на курс валют в Україні також можуть вплинути зростаючий дефіцит торгового балансу, дефіцит бюджету і підтримка економіки за рахунок емісії гривні.
Прогнозується, що через світові локдауни в Європі на фоні епідемії коронавіруса потреба в українських товарах знизиться, і експорт відповідно зменшиться. Цей процес посилиться низьким у порівнянні з 2019 роком урожаєм, що знизить і аграрний експорт. При цьому імпорт в Україну може зберегтися на колишньому рівні, у зв'язку з закупівлями товарів для поповнення запасів на зиму і перед новорічними розпродажами. На сьогоднішній день, 5 листопада, курс долара впав до 28,51 грн /дол., що на 9 копійок нижче, ніж в попередній банківський день. Євро до кінця тижня також опустився в ціні - з 33,48 грн /євро до 33,42 грн/євро. У США триває підрахунок голосів президентських виборів. Весь світ чекає, хто ж стане наступним президентом Штатів, адже від цього буде залежати в тому числі і вартість американської валюти.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Раніше експерти спрогнозували курс долара в Україні до кінця листопада.