Попри те, що в Україні активно розвивається ринок орендованого житла, усе ж, покупка власної квартири – це заповітна мрія більшості українців. Але, щоб купити навіть невелике власне помешкання, наприклад, у Києві, українцям, які чесно працюють, доведеться відмовляти собі в усьому упродовж тривалого часу.
Видання rbc.ua порахувало, скільки років доведеться збирати гроші на квартиру в столиці українцям з тією чи іншою зарплатою.
Зараз на ринку столичної нерухомості вистачає житла на будь-який смак: від скромних невеличких смарт-квартир або помешкань у хрущовках до дорогих пентхаусів в самому центрі Києва або з видом на Дніпро. Останній варіант житла, звісно – не для тих, хто заробляє чесною працею. А от на невелике житло усе ж реально можна заробити. Але впродовж багатьох років вам доведеться відмовляти собі та своїм рідним геть в усьому.
Отже, аналіз ринку житла показав, що зараз у Києві можна придбати бюджетну, але цілком пристойну невелику квартиру приблизно за 54 тисячі доларів. На теперішні українські гроші це буде близько 2 мільйонів гривень.
За таку суму можна придбати однокімнатну квартиру в новобудові. Але, звісно, щоб у неї заселитись і повноцінно там жити, вам доведеться ще закупити всі необхідні меблі і техніку. Тобто ще знадобиться для початку хоча би 2-3 тисячі доларів.
Водночас, за такі самі гроші можна придбати квартиру на вторинному ринку відразу з усіма необхідними меблями. На вторинному ринку житла за таку ціну можна знайти й двокімнатне помешкання. Не в Печерському, звісно, районі, але в Шевченківському, Подольському або Дарницькому це цілком реально.
Отже, при різних зарплатах, щоб накопичити такі суму, знадобиться:
- при зарплаті 15 тис грн - 133 місяці або 11 років;
- при зарплаті 30 тис грн - 67 місяців або 5,5 років;
- при зарплаті 50 тис грн - 40 місяців або 3,3 роки.
Тобто навіть із великою (для України) зарплатою в 50 тисяч гривень вам доведеться збирати гроші понад 3 роки, щоби придбати собі скромне житло. І то – за умови, що в цей час хтось вас годуватиме, вдягатиме та оплачуватиме вам орендоване помешкання.
Крім того, є ще один, і дуже великий, ризик – інфляція. Не виключено, що через 3 роки омріяна вами квартира вже коштуватиме на 2, а 4 мільйони гривень. А про тих, хто отримує 15 тисяч на місяць, вже й казати нічого. Тут майже упевнено можна сказати, що вони потраплять в інфляційну пастку і ризикують так ніколи й не втілити свою мрію про власне житло.
Отже, щоб реально купити в Києві власну квартиру, треба:
- бути крутим ІТ-шником і отримувати велику зарплату;
- мати доволі великий і стабільний бізнес, який приносить непогані доходи;
- бути членом правління або членом спостережної ради якоїсь потужної компанії;
- бути не останнім чиновником і вкрасти гроші з бюджету.
Щоправда, останній варіант наша влада обіцяє викорінити найближчим часом… вже 30 років. Отже, його також можна розглядати.
Нагадаємо, тим часом у Києві ростуть ціни на оренду житла. І на сьогодні вже й орендована квартира в столиці доступна не всім.