В Україні з 1 серпня різко зросли податки для бізнесу. Стосується це насамперед підприємців. Для працівників змін немає, більше того, у період війни вони, як і раніше, можуть розраховувати на соціальну податкову пільгу. У Головному управлінні ДПС у Запорізькій області роз'яснили, як її отримати.
Так, розмір зарплати не повинен перевищувати 3 760 гривень (прожитковий мінімум на працездатну особу у розмірі 2 684 гривень х 1,4).
Це означає, що податкову пільгу може отримати людина, яка працює офіційно неповний робочий день. Адже тільки за скороченого робочого графіка можна отримувати таку зарплату.
У попередні роки граничні розміри зарплат для отримання податкової пільги були нижчими. У 2022 році це було 3470,00 грн (2481,00 грн. х 1,4), у 2021 році – 3180,00 грн (2270,00 грн х 1,4).
Як отримати податкову соціальну пільгу
За законом платник податків має подати роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги.
Податкова соціальна пільга починає застосовуватись до нарахованої заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви та документів, що підтверджують таке право працівника на цю пільгу. Не має значення, в який день було подано заяву. Податкова соціальна пільга застосовується до місячного доходу незалежно від дня подачі.
При цьому, податкова соціальна пільга не може бути застосована до:
- доходів платника податків, інших, ніж заробітна плата (наприклад, пенсія працюючого пенсіонера);
- заробітну плату, яку платник податків протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового або майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад'юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету;
- доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.
Раніше повідомлялося, як змінилося оподаткування підприємців в Україні із 1 серпня.