Зарплати учителів стануть вищими, їх збільшать уже з наступного року. Підвищення зарплат учителям та викладачам вишів відбудеться в два етапи. На жаль, воно буде невеликим. До кінця війни суттєво збільшити заробітки педагогів не вийде.
Про те, що підвищення зарплат учителям усе ж таки буде, розповів в інтерв'ю ukranews голова парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.
Учителям підвищать зарплати вже з нового року. Причому не з нового навчального року, а з початку календарного. Вже з 1 січня 2024 їхні зарплати мають стать вищими на 10%. Згодом, з 1 липня, заплановано ще одне підвищення – на 12%.
"Зарплати (освітян) будуть підняті наступного року. Я бачив проєкт бюджету. Планується підвищення з початку (1 січня) на 10%, потім через півроку ще 12%. Це тарифна сітка, вона прив’язана до мінімалки. Збільшується мінімалка, збільшується оклад усіх у тарифній сітці", – розповів нардеп.
Популярні зараз
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Отже, за два етапи підвищення, зарплати вчителів виростуть порівняно з теперішніми на 23,2%. Звісно, при нинішньому зростанні вартості життя таке зростання зарплати не виглядає суттєвим. Вчителі давно заслуговують більш високих заробітків. Але в умовах війни вся вітчизняна бюджетна сфера, крім оборонної, фінансується за кошти міжнародних партнерів. А вони воліли б, щоби наша перемога у цій війні обійшлась їм якомога дешевше.
"Ми хочемо піднімати зарплати, але впираємося у ті ліміти допомоги, які дають нам наші партнери", – поділився Бабак.
Отже, до закінчення війни та й очевидно у перші роки після її закінчення бюджетникам годі сподіватися на суттєве підвищення зарплат. Водночас, влада вже зараз намагається придумати формулу, за якої зарплати вчителів можна буде підвищити більш суттєво.
Голова парламентського комітету знайомий із цими пропозиціями, однак поки що афішувати їх не готовий. Адже це робочі варіанти, і на якому з них зрештою зупиняться, наразі невідомо.
Нагадаємо, член парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин трохи раніше анонсував повоєнну зарплату учителів у розмірі 40 тисяч гривень. При цьому їхній заробіток залежатиме не від стажу роботи, а від навантаження та кваліфікаційного рівня. Водночас кількість шкіл із третім ступенем навчання скоротять. А отже, не всі вчителі пройдуть кваліфікаційний відбір.