Стало відомо, як зміняться витрати на тепло у новому опалювальному сезоні

Автор: Марченко Любов

Стало відомо, як зміняться видатки на тепло у новому опалювальному сезоні. Для их, хто користується газовим опаленням, до завершення опалювального сезону вони мають залишитися незмінними. Але значні зміни очікують на користувачів електроопалення.

Стало відомо, як зміняться витрати на тепло у новому опалювальному сезоні - today.ua

Отже, власники індивідуальних газових котлів оплачуватимуть газ за трохи вищими тарифами, ніж підприємства ТКЕ. Ще дорожче обійдеться опалення для власників електричних котлів.

До кінця опалювального сезону тариф на газ для населення залишатиметься незмінним і становитиме 7,96 грн за кубометр.

А от що стосується тепла, то тут затрати на його виробництва можуть бути різними. За джерелами теплопостачання весь побутовий сектор можна умовно поділити на чотири категорії:

Популярні зараз

США вперше передадуть Україні системи мінування MOPMS

Українок братимуть на облік військовозобов'язаних після базової військової служби

Українцям повідомили, як довго не підвищуватимуть тарифи на комунальні послуги

Рютте заявив, що НАТО потрібно зосередитись на військовій допомозі Україні

  • ті, що отримують тепло централізовано від підприємств ТКЕ;
  • ті, у кого вдома встановлені індивідуальні газові котли;
  • ті, хто опалює будинки електрикою;
  • ті, хто має вдома піч або котел на твердому паливі.

Споживачі, що отримують тепло централізовано

Для них нічого не зміниться. Принаймні, у цьому опалювальному сезоні. Кабмін зобов'язав Нафтогаз продавати газ для підприємств теплової комунальної енергетики за тією ж ціною, що була минулого опалювального сезону. Отже тариф на газ для виробництва тепла населенню становитиме 7,42 грн за кубометр. Це дозволить підприємствам ТКЕ утримувати діючі тарифи на тепло для населення.

Стало відомо, як зміняться витрати на тепло у новому опалювальному сезоні

Споживачі, які мають удома індивідуальні газові котли

Вони отримуватимуть газ для опалення за тим самим тарифом, що й решта споживачів – по 7,96 грн за кубометр. Це вище, ніж даватимуть газ для підприємств ТКЕ, які централізовано постачають тепло. Але різниця в тарифах не критична. І, як показує досвід попередніх років, вона перекривається за рахунок того, що тепло не втрачається по дорозі по споживача, і що використання газу власники помешкань можуть оперативно регулювати залежно від температури навколишнього повітря. Отже за ціною виходить або так само, або ще навіть трохи дешевше, ніж у тих, хто отримує тепло централізовано.

Споживачі, які опалюють будинки електрикою

От їм цього опалювального сезону буде найскрутніше. По-перше, це пов'язано з тим, що ніхто не знає, чи буде електрика регулярно. Якщо російські атаки на енергоструктуру досягатимуть успіху, то споживачам слід готуватись до тривалих відключень електроживлення. А отже, і обігріти оселю в цей час буде неможливо.

По-друге, теперішній тариф на електроенергію для населення значно вищий за минулорічний. Крім того, раніше для власників електроопалення був диференційований тариф залежно від обсягу споживання, а тепер ніяких знижок немає. На всі випадки життя тариф один – 2,64 грн/кВт-год. Єдиний спосіб зменшити затрати на опалення – перейди на двозонний лічильник, і опалювати приміщення вночі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Споживачі, що використовують для опалення тверде паливо

Тверде паливо, йдеться в першу чергу про дрова, стало надзвичайно популярне в українців торік. Звісно, що відтоді ціни на дрова зросли. І, ймовірно, зі зниженням температури надворі, вони й надалі зростатимуть. Отже, експерти паливного ринку радять запасатися дровами якомога раніше, поки вони ще дешевші.

До речі, українці можуть отримати субсидії на придбання вугілля та дров.

Головне