Стало відомо, якою буде інфляція в Україні вже до кінця року: прогноз від Нацбанку

Автор: Марченко Любов

Інфляція в Україні за підсумками поточного року буде нижчою, ніж прогнозувалося. При цьому вона все ж таки вимірюватиметься двозначною цифрою. Проте вже наступного року інфляція становитиме менше 10%, а до 2025 року стане ще нижчою.

Стало відомо, якою буде інфляція в Україні вже до кінця року: прогноз від Нацбанку - today.ua

Такі дані містяться у прогнозі Нацбанку, опублікованому на сайті НБУ.

Отже, Нацбанк констатує, що інфляція у 2023 році дуже сповільнилася. Порівняно з початком цього року зараз вона нижча у 2,3 рази. Так, якщо у січні 2023 року показник інфляції становив у річному вимірі 26%, то вже за підсумками липня він становив лише 11%. При цьому дезинфляційний тренд зберігається. Можливо не такими стрімкими темпами, як раніше, але все ж таки показник інфляції буде знижуватися.

За підсумками 2023 року Нацбанк прогнозує рівень інфляції в Україні близько 10,6%. Збережеться тренд зниження темпів зростання цін й у наступні роки. Так, згідно з прогнозами, у 2024 році інфляція становитиме 8,5%, а у 2025 – 6%.

Популярні зараз

Американські спецпризначенці вчать українську мову: навіщо їм це потрібно

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

Стало відомо, чи зміняться тарифи на комунальні послуги в Україні з 1 травня

В Україні виник дефіцит досвідчених фахівців: названі найбільш затребувані професії

Стало відомо, якою буде інфляція в Україні вже до кінця року: прогноз від Нацбанку

"Цьому сприятиме низка факторів. По-перше, очікується поступове зниження світових цін, у тому числі на енергоносії. По-друге, завершення війни має сприяти нарощуванню виробництва, а більша пропозиція товарів стримує інфляцію. По-третє, НБУ й надалі балансуватиме валютний ринок і захищатиме привабливість гривні. Це обмежить зростання цін на імпортні товари", - йдеться в інфляційному звіті НБУ за липень 2023 року.

Крім того, у Нацбанку зазначають, що потужним фактором стримування інфляції залишатиметься міжнародна фінансова допомога, а також інвестиції, які іноземний бізнес вкладатиме після війни в українську економіку.

Водночас, у повоєнні роки держава поступово "відпускатиме" тарифи на комуналку, даючи їм можливість зростати до ринкового рівня. Власне, ці й буде основною рушійною силою повоєнної інфляції.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Основний внесок в інфляцію повоєнних років, ймовірно, матиме поступове коригування тарифів на ЖКП", - прогнозують у НБУ.

Нагадаємо, в Україні вже цього року зросли витрати на комуналку. При цьому в уряді обіцяють, що найменш захищені громадяни не відчують цього, оскільки їм підвищать розмір субсидії.