Тариф на електроенергію для населення може стати дешевшим: “Енергоатом“ пропонує доступні ціни

Тариф на електроенергію для побутових споживачів України може стати значно дешевшим. Його можна суттєво знизити за рахунок того, що населенню продаватимуть дешеву енергію від "Енергоатому". Такими планами поділився у своєму Facebook виконувач обов'язків глави Міненерго Юрій Вітренко.

Тариф на електроенергію для населення може стати дешевшим: “Енергоатом“ пропонує доступні ціни - today.ua

Вітренко пише, що люди які коментують публікації на його сторінці, вже не раз висловлювали думку, чому би побутовим споживачам не продавати електроенергію за низькими цінами від "Енергоатому". Адже не секрет, що атомна енергетика на сьогодні найдешевша за собівартістю. Отже, саме її продукт і мають відпускати для населення.

Вітренку імпонує така ідея - зробити тариф на електроенергію для побутових споживачів на основі тієї енергії, що виробляє "Енергоатом". На його думку, "Енергоатом" міг би продавати її за ціною собівартості плюс 10% прибутку.

"Енергоатом, як виробник найдешевшою електроенергії, буде продавати електроенергію в першу чергу для потреб вразливих споживачів (більша частина населення) та захищених споживачів (яких не можна відключати), - за собівартістю плюс 10% прибутку. Для людей - стабільна, зрозуміла ціна. Для Енергоатому - стабільний дохід, який покриває витрати", - пише Юрій Вітренко.

При цьому він додає, що в собівартість електроенергії від "Енергоатому" обов'язково має входити інвестиційна складова, тобто гроші, які потрібні на відтворення виробничих фондів та розвиток атомної енергетики.

При цьому надлишки виробленої енергії – тієї, що не пішла на забезпечення потреб населення, "Енергоатом" міг би продавати на ринку, але вже за іншою ціною.

Тариф на електроенергію для населення може стати дешевшим: “Енергоатом“ пропонує доступні ціни

Досі (до кінця 2020 року)  "Енергоатом" був зобов'язаний продавати 50% виробленої  енергії по 1 копійці за кВт-годину, що спричинило до велетенських збитків у галузі атомної енергетики. Зараз компанії "Енергоатом" продовжили дію спеціальних зобов'язань до 1 квітня 2021, однак за дещо м'якшими нормативами. Компанія має продавати 40% виробленої енергії за ціною 15 копійок за кВт-годину. Однак і з таким тарифом на електроенергію у компанії прогнозують за перші три місяці року збиток у розмірі близько 4 мільярдів гривень.

Насправді ж, сама компанія "Енергоатом" оцінює свій тариф на електроенергію в межах 0,54-0,57 гривні за кВт-годину.

Для споживачів тариф на електроенергію все одно буде вищим, ніж цей

Адже енергію від "Енергоатому" потрібно передати до кінцевого споживача і привести її до кондиції. Для цього потрібно утримувати розгалужену мережу ліній електропередач, підстанції, а також персонал, який усе це буде обслуговувати. Тобто, для побутових споживачів все одно тариф на електроенергію буде вищим, ніж він буде на виході з "Енергоатому", але значно нижчим, ніж є зараз.

Нагадаємо, побутовими споживачам з нового року не лише підняли тариф на електроенергію обсягом до 100 кВт, але й позбавили 30-відсоткової знижки на електроенергію жителів 30-кілометрових зон атомних електростанції. Тепер вони мають платити за спожиту електроенергію стільки як усі.

Оля Полякова підтримала новий закон про українську мову: “Говорити українською - прекрасно“
Співачка Оля Полякова підтримала новий мовний закон, який зобов'язує сферу обслуговування повністю перейти на українську мову. На своїй сторінці в Ins...
Тарифи на електроенергію будуть підвищувати ще раз: що зміниться для споживачів у квітні
Підвищення тарифів на електроенергію в січні не було останнім за 2021 рік. З 1 січня українці платять 1,68 коп за кожен кВт/год спожитої електроенергі...
Леся Нікітюк розповіла, як в голодному дитинстві продавала на базарі крадені яблука
Телеведуча Леся Нікітюк в інтерв'ю Дмитру Гордону згадала моменти зі свого дитинства в рідному Хмельницькому, про які мовчала раніше. Сім'я Нікітюк не...
Тариф на газ знизили не для всіх: хто платитиме більше 6,99 грн/куб
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль анонсував раніше, що при ціні на газ для побутових споживачів на рівні 6,99 гривні/куб. м платіжки в середньому зменшать...
Стилісти “Голосу країни“ розкрили секрети нарядів Олега Винника
Олег Винник стане новим зірковим суддею вокального проєкту «Голос країни». У першому випуску артист з'явиться в елегантному образі. У Мережі опублікув...