Тарифний майдан в Україні: що влада приховувала від людей багато років

Автор: Марченко Любов

Тарифний майдан в Україні не вщухне, а лише наростатиме з кожним днем. Розпочавшись ще наприкінці грудня, протестний рух людей проти підвищення тарифів на комуналку розростається з кожним днем. Щоб зупинити хаос, який може настати в державі, влада негайно має вжити заходів до зниження тарифів. Такими міркуваннями поділилася в інтерв'ю Українському радіо економічна оглядачка Наталя Прудка.

Тарифний майдан в Україні: що влада приховувала від людей багато років - today.ua

Економістка каже, що людей змусили вийти на тарифні майдани непідйомні ціни на комуналку. Адже в багатьох селах люди опалюють свої домівки газом. Після підвищення тарифів на газ вартість опалення приватних будинків подекуди сягнула 5 тисяч гривень. Люди не в змозі платити такі гроші за газ. У багатьох із них зарплата нижча за вартість однієї платіжки.

Саме тому піднялися люди на Полтавщині, Харківщині, Буковині, Сумщині. Вони вдаються до непопулярних методів – перекривають автотраси. Крім того, до протестуючих мають намір приєднатися й жителі Закарпаття, які погрожують, що автодорогою не обійдеться, вони заблокують ще й залізничну колію. Усе це люди роблять з однією метою: вони хочуть бути почутими.

Тарифний майдан в Україні: що влада приховувала від людей багато років

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Вже кілька років поспіль, і за часів президентства Порошенка, і тепер, при Зеленському, людей "годують" однією байкою про те, що начебто ціни на газ були привязані до вартості палива на європейських хабах на вимогу Європи. Та, як зясувалось, це зовсім не так: Європа ніколи не висувала такої вимоги Україні!

"Нещодавно Європейське енергетичне співтовариство оприлюднило свій звіт, в якому чітко сказало, що вони не радили жодному уряду в Україні прив'язувати ціну газу до європейських хабів. Тому що, за їхніми словами, в Україні достатньо своїх ресурсів, щоб задовольнити потреби населення. Україна повинна створювати свій ринок газу та формувати свою ціну. Ми ж не отримуємо 2-3 тисячі євро, то як можна українцям прив'язувати ціну до європейських хабів", - розповіла Наталя Прудка.

Розв'язати цю проблему можна, каже економістка. І вже є відповідний законопроект, в якому намічені виходи із тарифної газової кризи.

"Вже є проект закону 4400 авторства Кучеренка, яким пропонується вивести зі складу Нафтогазу компанію Укргазвидобування, щоб вона зі своїм ресурсом виходила на ринки. Там собівартість видобування складає 47 доларів за кубічний метр. Хай з накрутками на розвиток буде 100-120 доларів, це все одно буде в 3-4 рази менше, ніж зараз", – каже пані Наталя.

Вона також зауважила, що владі слід негайно вжити заходів до припинення тарифного майдану. Причому не слід обмежуватись лише газовими проблемами. Адже вони не менші й у галузі електропостачання. Просто газові ціни почали зростати раніше. А пільговий тариф на електроенергію скасували лише тепер. Тому люди ще сповна не відчули наслідків нового ціноутворення. А от коли прийде пора платити, тоді тарифний майдан може стати ще потужнішим та охопити всю країну - кожне місто і кожне село.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Якщо Зеленський не дасть команду своїм депутатам, які засіли у ВРУ, проголосувати за законопроєкт, який повинен поставити крапку в монополізації Нафтогазу на ринку України, буде газовий майдан, який переросте в загальне повстання", - напророчила Прудка.

Нагадаємо при цьому економічний аналітик Віктор Скаршевський вважає, що усе буде навпаки: комунальні тарифи в Україні невдовзі стануть іще вищими. Мовляв, українська влада зобовязалась перед МВФ зробити всі тарифи ринковими. Отож, уже навесні тариф на електроенергію може стати у 2,5 рази вищим.