Тарифи на газ в Україні знову зростуть: стало відомо, коли і на скільки

Тарифи на газ в Україні зростуть вже у квітні. У зв'язку зі скасуванням держрегулювання Кабмін більше не буде контролювати тарифи. За прогнозами, вартість блакитного палива вже через два місяці зросте приблизно на 20% - з 6,99 до 8,3 грн за кубометр.

Тарифи на газ в Україні знову зростуть: стало відомо, коли і на скільки - today.ua

При споживанні 200 кубометрів щомісяця витрати на газ в 2021 році для однієї української родини можуть збільшитися з 1,3 до 1,6 тис. грн.

До кінця поточного опалювального сезону тариф на газ не може перевищувати 6,99 грн/кубометр, але може бути нижче. Якщо порівнювати ціни всіх постачальників, то найнижчі тарифи на газ у Megawatt і "Нафтогазу" - 6,86 грн/кубометр і 6,79 грн/ кубометр відповідно.

У січні вартість газу в платіжках українців була вищою на 14%, ніж в грудні минулого року. Зросли тарифи і на доставку газу - від 1,66 гривень до 1,79 грн за 1 куб. м. Найдешевше платять споживачі ПрАТ «Гадячгаз» (1,66 грн за кубометр), а найдорожча доставка газу в ТОВ «Газовик» (1,79 за кубометр).

Інші комунальні послуги з квітня також подорожчають. Зокрема, тарифи на електроенергію, воду і опалення. Уже в поточному році тарифи на воду зростуть на 16-18%. Вартість електроенергії з квітня більше не буде рахуватися за пільговим тарифом по 1,68 грн/КВт, сума може зрости вдвічі.

Раніше повідомлялося, що "Нафтогаз" спростив процедуру зміни постачальника газу отримувачам субсидій.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com