Today.ua

“Треба мати коняче здоров'я“: українські біженці розповіли, яку роботу пропонують у Польщі

Українські біженці у Польщі намагаються працевлаштуватися, а не розраховувати на допомогу. Стало відомо, яку роботу та на яких умовах пропонують нашим співвітчизникам без знання мови.

Польща стала лідируючою країною за кількістю українських біженців. Громадянам без спеціалізації доступна робота із зарплатою близько 30-35 тисяч гривень на місяць. При цьому надається лише один вихідний на тиждень, а сам робочий день складає 12 годин.

Про складні умови працевлаштування повідомили українці. Їм пропонують вакансії робітників на складах, заводах, а також у сільському господарстві, зокрема на збиранні полуниці. Для більш високооплачуваних пропозицій потрібне знання польської мови.

"Хочу вперше поїхати до Польщі, можливо хтось працював на складі Zara у місті Сважендз. Підкажіть, що за робота, бо багато хто пишуть, чи варто туди їхати", - поцікавилася українка Таня Марченко у профільній групі у соціальній мережі Facebook.

Інтернет-користувачці відповіли, що вона може розраховувати на ненормований робочий день. В якісь дні завдань взагалі миє не бути, а в інші – зайнятість буде без перерв. Стабільну роботу пропонують на збиранні ягід, але вона фізично дуже складна.

"Це не робота!!! Або по 12 робиш без вихідних або сидиш вдома тому що замовлень немає", "Робота непогана, годин вистачає, ставка також висока, все залежить від якої фірми і на якому процесі працювати", "Якщо готові 12 годин провести на ногах і зі швидкістю турбо віника - тоді піде", "Нас кидали у Сваженцях, два тижня просиділи у "пивній" проїдали свої гроші, роботи не було, мало замовлень було, а ті українці, які там працювали нас поїдом, що їм нічого робити, а тут ми наїжджали забирати їхні години", "Пекельна робота, але оплачувана", "Треба мати здоров'я (бажано коняче)", - прокоментували українські біженці.

Відомо, що польська економіка потребує залучення трудових мігрантів. Переважно це вихідці з України, серед яких до повномасштабної війни було багато чоловіків.

Раніше повідомлялося, що у Польщі виник дефіцит українських працівників певних спеціальностей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ