Ціна на овоч із борщового набору за місяць впала на 40 гривень

Автор: Марченко Любов

У торгових мережах стрімко знизилась ціна на овоч із борщового набору, який ще донедавна був одним із найдорожчих. Йдеться про моркву. Лише за місяць вона подешевшала майже на 40 гривень.

Ціна на овоч із борщового набору за місяць впала на 40 гривень - today.ua

Про це свідчать дані порталу minfin.

Отже, ціна на моркву зараз у середньому становить 11,2 грн/кг, а ще місяць тому її середня вартість становила 49,76 грн. Тобто, зниження ціни становить майже чотири десятки гривень, а по окремих торгових мережах, то й навіть більше.

Зокрема, в розрізі окремих супермаркетів ціна на моркву зараз така:

Популярні зараз

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

  • Auchan – 9,8 грн;
  • Megamarket – 14,9 грн;
  • Varus – 8,9 грн.

Таке різке падіння ціни обумовлене двома об'єктивними причинами, вважають аналітики EastFruit. Зокрема, на вартість моркви вливають:

  • низький попит;
  • зростання пропозиції цього коренеплоду на ринку, адже якраз тепер триває активний період збирання врожаю цієї культури з полів.

"Пропозиція моркви на ринку наразі помітно більша, ніж торік, що зумовлено зростанням виробництва цього коренеплоду. Варто зазначити, що наразі морква в українських господарствах уже в середньому на 22% дешевша, ніж в аналогічний період торік", – пояснюють аналітики.

Втім, вони вважають, що так триватиме недовго. Як тільки сезон збирання врожаю та закладання городини на тривале зимове зберігання завершиться, ціни на овочі знову підуть вгору. На думку аналітика Українського клубу аграрного бізнесу Максима Гопки, вже наприкінці осені овочі борщового набору, і морква зокрема, почнуть дорожчати.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Він вважає, що теперішня гуртова ціна на моркву у межах 8-10 грн/кг на кінець осені підросте до 15-18 грн/кг. Відповідно і роздрібні ціни у торгових мережах також пропорційно зростуть.

Нагадаємо, в Україні під кінець літа обвалилися ціни на огірки та помідори.