Ціни на газ в Україні будуть рости всю зиму - Герус

Дешевого газу цієї зими українцям не бачити. У Європі вартість газу зростає, і нас чекає така ж доля. Ціни на блакитне паливо в Україні будуть підвищуватися до кінця зими. Про це заявив глава Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

Ціни на газ в Україні будуть рости всю зиму - Герус - today.ua

"Ми бачимо, що ціна на газ зростає, і вже сьогодні вона більше 180 доларів. І очевидно, що такий тренд триватиме до зими або до закінчення зими. Я думаю, що ера дешевих енергоресурсів, яка почалася навесні цього року, проходить, - сказав Герус.

Експерт додав, що ціни будуть не критично високими, а залишатимуться на середньому рівні і досить стабільними. За словами Геруса, лібералізація ринку газу, яка відбувається в даний час в Україні, надає додаткові можливості для газових компаній, але не є однозначно позитивною для споживача.Ціни на газ в Україні будуть рости всю зиму - Герус

"У нас відбувається лібералізація ринку газу. Це завжди добре для компаній, але не завжди добре для споживачів, якщо немає достатньої конкуренції", - зазначив глава комітету Ради.

Як відомо, раніше в Україні вартість газу для населення стримувалася штучно. У постачальників були спеціальні обов'язки, за якими вони зобов'язані були відпускати газ населенню за нижчою ціною, ніж для промисловості. Однак тепер, з відкриттям ринку газу, все обмеження зняті. Якщо в жовтні газ можна ще купити по 4 гривні за кубометр, то в грудні-лютому ціна на газ може скласти вже близько 7 гривень за кубометр.

Нагадаємо, в Україні стартував новий опалювальний сезон і українцям розповіли, як можна змінити постачальника газу, якщо вас не влаштовує ваш тариф.

ДЖЕРЕЛОhvylya.net