Ціни на картоплю вже скоро підуть вгору: час робити запаси на зиму, але є одна прикрість

Автор: Марченко Любов

Ціни на картоплю в Україні зараз значно нижчі, ніж були торік о цій порі. Саме час – робити припаси цього овочу на зиму. Однак українцям не радять зараз купувати картоплю для тривалого зберігання.

Ціни на картоплю вже скоро підуть вгору: час робити запаси на зиму, але є одна прикрість - today.ua

Чому зараз її заготовляти на зиму не варто, розповів віце-президент Української асоціації виробників картоплі Микола Гордійчук.

Картопля цьогоріч вродила в Україні рясно, каже Гордійчук. Особливо гарним видався цей овоч у Чернігівській, Київській, Львівській, Тернопільській та Волинській областях. Це допомогло селянам зібрати щедрий врожай як на присадибних ділянках, так і на фермерських полях.

Однак тепер у виробників з'явився інший головний біль: зберігати весь зібраний врожай ніде. Збирання картоплі у промислових масштабах ще триває, а відведених під неї засіків уже бракує. Тому фермери намагаються зараз продати лишки. Саме через це на ринку зараз панують невисокі та вельми спокусливі ціни на картоплю. Так, на ринках кіло бульби йде за ціною від 8 до 12 гривень. Та й у супермаркетах її вартість не набагато вища.

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 травня: хто платитиме на 60% менше

Посилення мобілізації в Україні: ТЦК видаватимуть чоловікам ще один документ

Учені прогнозують глобальне похолодання після спекотного літа 2024-го: що відбувається з кліматом планети

У США назвали проблему у підготовці українських пілотів на F-16

Здавалося б, коли ще буде така можливість зробити припаси на зиму, як не тепер? Проте, Микола Гордійчук не радить українцям запасатися картоплею зараз, коли вона найдешевша. Або, якщо купувати зараз, то обирати ту, що трохи дорожча. Адже фермери зараз спродують коренеплоди не кращої якості, які не витримають тривалого зберігання.

Ціни на картоплю вже скоро підуть вгору: час робити запаси на зиму, але є одна прикрість

"В цьому році проблеми з якістю картоплі й зниження ціни, я думаю, тимчасове. Це пов’язано з великим обсягом картоплі, її немає куди складати на зберігання, багато фермерів її продають. Або продають картоплю низької якості, тому ціна закупівельна від фермерів може бути від 4 гривень 50 копійок до 5-6 гривень", - каже Гордійчук.

Отже, якщо ви хочете купити картоплю для тривалого зберігання, то не варто спокушатись на найнижчу ціну, а краще придбати ту, що коштує трохи дорожче.   

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тренд на дешеву картоплю має скінчитися десь у середині жовтня. На той час фермери викопають увесь врожай цього овочу та поспродують усю некондицію. Тоді ціни на картоплю відразу підуть вгору.

Нагадаємо, українців попередили щодо тотального підвищення цін на продукти.