Ціни на квартири: скільки років знадобиться IT-спеціалісту на купівлю житла в містах України

Автор: Марченко Любов

Фахівці ІТ-галузі вважаються в Україні найбільш високооплачуваними. І це справді так. Тому для них цілком реально накопичити на власне житло, не влазячи в іпотеку. Але при цьому, звичайно, якийсь час доведеться собі в усьому відмовляти, адже ціни на квартири в будь-якому випадку доступними назвати важко.

Ціни на квартири: скільки років знадобиться IT-спеціалісту на купівлю житла в містах України - today.ua

Дослідження аналітиків сервісу оренди та купівлі житла LUN дозволило підрахувати, скільки доведеться збирати на своє житло в різних містах України IT-спеціалістам.

Вартість житла скрізь висока. При цьому, як правило, чим вищі доходи населення в країні, тим вищі й ціни на житло. Україна також схильна до цієї закономірності. Порівняно з країнами ЄС ми маємо недороге житло. Але й купити його непросто через низькі зарплати українців. Втім, є вузьке коло фахівців, які можуть накопичити собі на квартиру в Україні за лічені роки чи навіть місяці. Йдеться про IT-спеціалістів.

У своїх розрахунках аналітики спочатку виходили з того, що IT-спеціаліст відкладатиме на покупку квартири усю свою зарплату. Отже, вийшли такі результати.

Популярні зараз

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Київ

Senior-розробнику, який працює в Києві, для покупки однокімнатної квартири у столиці знадобиться рік. При цьому Middle-фахівцеві на аналогічне житло потрібно буде працювати 22 місяці. А Junior-розробнику доведеться працювати, не покладаючи рук, 58 місяців або майже 5 років.

Ціни на квартири: скільки років знадобиться IT-спеціалісту на купівлю житла в містах України

Львів

У Львові для покупки однокімнатної квартири на вторинному ринку Senior-у знадобиться стільки ж часу, що і в Києві – 12 місяців. А ось львівський Middle збере потрібну суму швидше, ніж його колега із Києва – за 21 місяць. А Junior-у зі Львова доведеться заробляти собі на однокімнатну оселю 55 місяців.

Одеса

У більш виграшному становищі виявилися одесити. Тамтешнім Senior-ам вистачить 9 місяців повної аскези, щоби придбати свою квартиру. Фахівцям рівня Middle вистачить на купівлю житла 16 зарплат. А Junior-ам доведеться попрацювати 39 місяців, тобто трохи більше трьох років.

Дніпро

Дніпровським Senior-ам також знадобиться відкладати всю свою зарплату протягом 9 місяців, щоби придбати власний куток.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Харків

Найшвидше зможуть купити собі квартиру Senior-и з Харкова. Вони на своє житло зможуть зібрати за півроку.

Нагадаємо, у Києві ціни на квартири з первинного ринку за рік подорожчали на третину.