У лютому українці отримають нові платіжки за електроенергію: на скільки зростуть тарифи

У лютому тарифи на електроенергію в Україні знову злетять. У середньому суми в платіжках українців збільшаться на 78 гривень, а в квітні тарифи знову переглянуть.

У лютому українці отримають нові платіжки за електроенергію: на скільки зростуть тарифи - today.ua

З січня українцям скасували пільговий тариф на перші 100 кВт/год електроенергії. До кінця 2020 року перші 100 кіловат спожитої енергії коштували по 90 копійок за кВт-годину, а за те, що "нагоріло" понад, доводилося платити по 1,68 гривні. Тепер замість 90 копійок громадяни будуть платити до 1,86 грн за перші 100 кВт / год, і за наступні нагорілі кіловати.

З цього року українці почнуть платити за транспортування електрики до своїх домівок, і з 1 січня запроваджено єдиний тариф для всіх домогосподарств. За 100 кВт спожитої електроенергії доведеться платити 168 грн.

У квітні Кабмін знову має намір змінити тариф на електроенергію, однак, це ще не остаточне рішення. Якщо квітневе підвищення тарифів відбудеться, тоді українці будуть платити вже 2 гривні за кіловат, замість 1,68.

Можливий і такий сценарій, що вартість електрики в Україні опуститься. Тариф вийде знизити за рахунок того, що населенню будуть продавати дешеву енергію від "Енергоатому". Адже не секрет, що атомна енергетика сьогодні найдешевша за собівартістю, і в.о. Міненерго Юрій Вітренко розглядає можливість зробити тариф на електроенергію для побутових споживачів на основі тієї енергії, яку виробляє "Енергоатом".

Сама компанія "Енергоатом" оцінює свій тариф на електроенергію в межах 0,54-0,57 гривні за кВт-годину.

Раніше повідомлялося, що з нового року частина українців позбавили 30-відсоткової знижки на оплату електроенергії.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com