У Мінфіні зробили прогноз курсу долара на 2021 рік

Долар в Україні в кінці грудня почав стрімко дорожчати, але в останні дні місяця спостерігається стабілізація української валюти. За словами міністра фінансів Сергія Марченка, курс гривні в 2021 році залишатиметься стабільним, а коливання будуть відбуватися в рамках певних параметрів.

У Мінфіні зробили прогноз курсу долара на 2021 рік - today.ua

Міністр розповів, що в бюджет країни закладено середньорічний курс на рівні 29,1 грн/ долар.

"Різкі девальвація або ревальвація - це вже погано. Різке зміцнення гривні робить вітчизняну економіку менш конкурентоспроможною. Думаю, курс буде стабільним, як і в цьому році", - сказав Марченко.

Глава Мінфіну попросив українців менше уваги звертати на обмінники, так як їм "не варто займатися незначними ситуативними коливаннями".

За прогнозом МВФ, курс долара в 2021 році в Україні буде залишатися на рівні 28,12 грн/долар.

Останні валютні торги 2020 року на міжбанку завершилися зростанням валютного курсу на 9 копійок, 30 грудня торги закрилися в рамках 28,34-28,35 грн /долар.

Напередодні Нового року люди активно почали продавати долари. І якщо зазвичай під кінець року закриття торгів відбувається зміцненніям гривні, то на цей раз скупники долара накрутили котирування до 28,38 грн/долар, серйозно переполошив ринок, і на захист гривні вийшов Національний банк. Йому довелося активно розпродавати долар зі своїх золотовалютних резервів, зупинивши курс долара на значеннях 28,35 грн/ долар.

Експерти прогнозують, що якщо бізнес продовжить скуповувати долари, то в перших числах січня курс валют підніметься до 28,45 грн/долар.

Нагадаємо, якою була ситуація на валютному ринку України в останній тиждень 2020 року.