В Україні триває обмін грошей. Йдеться про вітчизняні монети номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок, які були виведені з обігу. Та попри те, що вони вже не є платіжним засобом, ці монети можна ще обміняти в банках без комісії на еквівалентну суму у гривнях.
Скільки ще триватиме обмін грошей, і де його можна здійснити, повідомила прес-служба Нацбанку України.
Монети дрібного номіналу були виведені з обігу ще в жовтні 2019 року. А в наступному, 2020, році стали вилучати ще й 25-копієчні монети. У Нацбанку кажуть, що це було зроблено в рамках "програми оптимізації номінального ряду для підвищення захисту і якості грошей". Втім, очевидно, не останню роль зіграла й інфляція, яка "заокруглила" ціни до 50 копійок. Водночас, про всяк випадок в обігу залишили ще й 10-копієчну монету.
Спочатку планувалось, що обмін застарілих монет триватиме до 2022 року. Однак війна й у ці плани внесла свої корективи. Було вирішено продовжити обмін ще на рік – до 30 вересня 2023.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Якщо у ваших гаманцях залишилися такі дрібні монети, ви маєте понад два місяці, щоб безплатно й без обмежень обміняти їх ", - нагадують у Нацбанку.
В НБУ повідомили, що з початку вилучення монет з обігу банки прийняли на обмін майже 284,5 млн штук монет. Але це – лише невелика частка тих монет, що були в обігу. Відповідно до підрахунків, станом на 1 липня їх ще є "на руках" майже 7,2 мільярда. Отже, в населення ще є два з половиною місяці, щоб обміняти метал, який став непотрібним на "живі" гроші.
Нагадаємо, Нацбанк назвав 7 українських банків, в яких найвигідніше здавати зношені валютні купюри на інкасо.