Today.ua

У НБУ розповіли про націоналізацію системного банку: що буде з грошима його вкладників

В Україні націоналізовано ще один великий банк. "Сенс Банк", що входить до десятки найбільших фінустанов України і вважається системним банком, був націоналізований буквально тиждень тому. При цьому постало питання, що буде з грошима його вкладників. Чи не вплине факт націоналізації системного банку на їхні вклади.

У зв'язку з цим видання apostrophe звернулося із запитом до Нацбанку України, щоби там роз'яснили, на що можуть або не можуть розраховувати клієнти цього банку.

В НБУ відповіли, що справді 20 липня 2023 року Нацбанком було ухвалено рішення про виведення з ринку "Сенс Банку", який є системно важливим. При цьому НБУ також запропонував Кабміну взяти "Сенс Банк" у державне управління, оскільки цей банк входить до десятки найбільших українських фінустанов. Таким чином, тепер саме держава від імені Міністерства фінансів є розпорядником цього банку.

Однак зміна форми власності жодним чином не вплине на його вкладників. Навпаки, держава буде найкращим гарантом збереження їхніх коштів.

"Рішення про участь держави у виведенні з ринку системно важливого банку АТ "Сенс Банк" за участю держави прийнято, насамперед, з метою захисту інтересів вкладників і не вплине на виконання банком своїх зобов'язань перед клієнтами", - йдеться у повідомленні Нацбанку.

Як відомо, "Сенс Банк" до 1 грудня 2022 року мав іншу назву - "Альфа-Банк Україна". Саме під такою назвою він більше відомий українцям. Проблеми банку почалися через те, що його власниками були російські олігархи. Зокрема, проти найбільшого співзасновника Альфа-Банку Михайла Фрідмана було запроваджено санкції.

Зміна назви банку не допомогла Михайлу Фрідману зберегти своє дітище. Було ухвалено рішення про його виведення з українського ринку. Але оскільки банк є одним із системних, то його вирішили націоналізувати, щоб він і надалі працював на українському ринку фінансових послуг.

Таким чином, для клієнтів "Сенс Банку" нічого не зміниться. Їхні вклади будуть під захистом держави.

Нагадаємо, аферисти обдурили клієнтів monobank на суму понад 111 млн гривень. Причому такі гроші клієнти банку втратили лише за 5 місяців цього року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ