Українцям розповіли, як рахують страховий стаж за умови, якщо майбутній пенсіонер відпрацював не повний місяць. Тобто, чи можуть його зарахувати як повний.
ПФУ відповів на запитання майбутньої пенсіонерки, яка цікавиться, скільки стажу їй нарахують при виході на пенсію.
Щоби вийти на пенсію, українці повинні мати певну кількість років страхового стажу. Так, цьогоріч треба мати 30 років страхового стажу, щоби вийти на пенсію в 60 років. Але вже з наступного року майбутньому пенсіонеру треба буде мати щонайменше 31 рік стажу для виходу на пенсію. А в 2028 році необхідна кількість років страхового стажу зросте до 35.
Але нерідко так трапляється, що певний період життя людина працювала неофіційно, і відповідно, страховий стаж їй не зараховувався. А коли приходить пора виходити на пенсію, то інколи і кожний відпрацьований місяць може стати вирішальним при підрахунку стажу.
"Я відпрацювала 20 днів у минулому місяці. За яких умов неповний місяць роботи зараховується до страхового стажу як повний?" – поцікавилась майбутня пенсіонерка.
Отже, у ПФУ відповіли, що страховий стаж обчислюють у місяцях відповідно до закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
"Неповний місяць роботи зараховують як повний за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок", - пояснили у відповіді Пенсійного фонду.
Страховий внесок, який сплачується із зарплати працівників у Пенсійний фонд, зараз становить 22% від зарплати. Відповідно, мінімальний страховий внесок дорівнюватиме 22 відсоткам від мінімальної зарплати. Отже, він буде таким: 6700 х 0,22 = 1474 грн.
Тобто, якщо за неповний місяць роботи було сплачено не менше 1474 грн ЄСВ, то працівнику зарахують цей місяць до стажу як повний. Іншими словами, якщо за 20 днів роботи працівниця отримали не менше 6700 зарплати, то це означає, що за неї було сплачено повний ЄСВ, і цей місяць піде їй у стаж.
Нагадаємо, українцям, які мають пенсію нижчу за 300 гривень, виплачуватимуть допомогу від ООН.