У ПФУ анонсували скорочення субсидій пенсіонерам

Автор: Марченко Любов

В літній сезон розмір субсидії традиційно зменшується через те, що випадає найзатратніша стаття комунальних видатків – плата за опалення. Проте, більшості пенсіонерів скоротять субсидії ще й з іншої причини: після березневої індексації у них зріс розмір пенсій. А отже зросли і сумарні доходи сім'ї. Відтак розмір державної допомоги стане меншим.

У ПФУ анонсували скорочення субсидій пенсіонерам  - today.ua

Як пояснюють у Головному управлінні ПФУ Вінницької області, після березневої індексації  у переважної більшості пенсіонерів виплати стали вищими. А при призначенні субсидії на літній період береться до уваги саме цей новий розмір пенсії.

Таким чином, нова пенсія вплине на сукупний дохід членів домогосподарства, якщо пенсіонер живе не один, або на його особистий дохід, якщо він мешкає сам. Отже й розмір субсидії, відповідно, буде меншим.

У ПФУ анонсували скорочення субсидій пенсіонерам

Популярні зараз

Українцям назвали тариф на електроенергію з 1 грудня: як зменшити комунальний платіж

Київстар використали у роботі російського “Шахеда“ для контролю українських абонентів

Рецепт дерунів, які не розваляться під час смаження: потрібно додати секретний інгредієнт

Робота для українських біженців у Франції: які вакансії та зарплати пропонують без знання мови

"Кожна субсидія розраховується індивідуально і вона залежить від витрат, які використовує домогосподарство, і доходів, які отримують члени домогосподарства. Враховуючи, що пенсійна виплата зросла, відповідним чином розмір субсидії міг змінитися, або взагалі бути рівним нулю", — пояснила начальниця ГУ ПФУ у Вінницькій області Олена Корчака.

Підпишіться на Today.ua, аби бути в курсі останніх новин:

Водночас, інший процес може, навпаки, призвести до зростання субсидії. Йдеться про підвищення тарифів на комуналку. Вартість електроенергії вже зросла з 1 червня. А тарифи на воду, очевидно, стануть вищими із 1 липня.

Але в Пенсійному фонді пообіцяли, що українцям збільшать субсидії автоматично із врахуванням нових тарифів. Отож, зменшення державної допомоги через підвищення розміру пенсій, очевидно, буде повністю знівельовано автоматичним підвищенням субсидій у зв'язку зі зростанням тарифів.