У “Слузі народу“ розповіли, чи може Україна прожити без кредитів МВФ

Україна не повинна робити ставку у своєму бюджеті на МВФ, однак без  співробітництва з Міжнародним валютним фондом нашій країні поки ніяк не обійтися. Таку думку висловила в ефірі одного з телеканалів депутатка від "Слуги народу" і недавня претендентка на крісло київського мера Ірина Верещук.

У “Слузі народу“ розповіли, чи може Україна прожити без кредитів МВФ - today.ua

Депутатка вважає, що свій бюджетний план на наступний рік Україна має формувати без врахування кредиту МВФ. Адже його може не бути.

"Ми маємо розраховувати свої бюджети, не враховуючи кошти МВФ, якщо ми говоримо про загальний фонд бюджету", - каже Ірина Верещук.

У “Слузі народу“ розповіли, чи може Україна прожити без кредитів МВФ

Водночас Україна не може просто взяти і припинити будь-які стосунки з МВФ, адже є якісь кредитні зобов'язання,  які були взяті під певні гарантії. МВФ – не благодійна організація, і він добре дбає про безпеку виданих кредитів. Тому в будь-якому випадку все, що Україна заборгувала цьому фінансовому монстру, їй доведеться повернути.

Крім того, не так просто відмовитися й від подальших позичок у МВФ. І справа тут не лише в тому, що Україна нині, як ніколи, ослаблена економічно, і їй буде дуже важко без нового кредиту. Проблема значно глибша. Припинення співробітництва з МВФ одночасно означає й припинення кредитування від решти фінансових організацій. Адже саме співробітництво з МВФ є своєрідним маяком для інших фінансових структур, гарантією, що з цією країною можна мати справу.

 "МВФ це лише маяк, для Світового банку, для ЄБРР, для Європейського союзу, тобто це все звичайно взаємопов'язано", - переконана депутатка.

Та й без нового кредиту буде проблематично повертати ті борги, що вже маємо. Адже сьогодні Україна фактично бере кредити МВФ лише задля того, щоб повертати ті борги, які вже є. Тобто, з іншого боку нові кредити МВФ для нашої держави – це дорога в нікуди. Принаймні - наразі, поки великого економічного дива на горизонті не видно.

Тому в президента Зеленського та його влади зараз непросте завдання: вони мають знайти ресурси, щоби віддати те, що роками брали їхні попередники.

Нагадаємо, МВФ наполягає на продажі українських державних банків у приватні руки. Зокрема, йдеться про Ощадбанк, ПриватБанк, Укрексімбанк та Укргазбанк. МВФ наполягає, що в ці банки мають зайти іноземні власники.

Перерахунок пенсій у грудні: у кого і на скільки збільшаться виплати в Україні
В Україні з 1 грудня перерахували розмір пенсій, які залежать від прожиткового мінімуму. З грудня 2020 року прожитковий мінімум становить 1769 грн, а ...
ПриватБанк не виплачує клієнтам обіцяні страховки на лікування
ПриватБанк активно оформляє своїм клієнтам страховки, однак, потім отримати компенсації українці не можуть. Один з клієнтів фінустанови поскаржився на...
Потап втрачає прихильників після кліпу Дорофеєвої і пісні з Бузовою
Український репер і продюсер Олексій Потапенко не на жарт розлютив шанувальників. Спочатку на Потапа обрушилися з критикою за те, що в новому кліпі На...
Потужна магнітна буря накриє Україну в грудні 2020
В останній місяць 2020 року магнітне поле Землі будуть стрясати кілька магнітних бур, одна з них виявиться особливо потужною. У які дні метеозалежним ...
В Україні на 600 гривень збільшили розмір допомоги по безробіттю
З 1 грудня в Україні підвищився прожитковий мінімум, а разом з ним виросли й інші соціальні виплати. Зокрема, максимально можливий розмір допомоги по ...