У “Слузі народу“ розповіли, чи може Україна прожити без кредитів МВФ

Україна не повинна робити ставку у своєму бюджеті на МВФ, однак без  співробітництва з Міжнародним валютним фондом нашій країні поки ніяк не обійтися. Таку думку висловила в ефірі одного з телеканалів депутатка від "Слуги народу" і недавня претендентка на крісло київського мера Ірина Верещук.

У “Слузі народу“ розповіли, чи може Україна прожити без кредитів МВФ - today.ua

Депутатка вважає, що свій бюджетний план на наступний рік Україна має формувати без врахування кредиту МВФ. Адже його може не бути.

"Ми маємо розраховувати свої бюджети, не враховуючи кошти МВФ, якщо ми говоримо про загальний фонд бюджету", - каже Ірина Верещук.

У “Слузі народу“ розповіли, чи може Україна прожити без кредитів МВФ

Водночас Україна не може просто взяти і припинити будь-які стосунки з МВФ, адже є якісь кредитні зобов'язання,  які були взяті під певні гарантії. МВФ – не благодійна організація, і він добре дбає про безпеку виданих кредитів. Тому в будь-якому випадку все, що Україна заборгувала цьому фінансовому монстру, їй доведеться повернути.

Крім того, не так просто відмовитися й від подальших позичок у МВФ. І справа тут не лише в тому, що Україна нині, як ніколи, ослаблена економічно, і їй буде дуже важко без нового кредиту. Проблема значно глибша. Припинення співробітництва з МВФ одночасно означає й припинення кредитування від решти фінансових організацій. Адже саме співробітництво з МВФ є своєрідним маяком для інших фінансових структур, гарантією, що з цією країною можна мати справу.

 "МВФ це лише маяк, для Світового банку, для ЄБРР, для Європейського союзу, тобто це все звичайно взаємопов'язано", - переконана депутатка.

Та й без нового кредиту буде проблематично повертати ті борги, що вже маємо. Адже сьогодні Україна фактично бере кредити МВФ лише задля того, щоб повертати ті борги, які вже є. Тобто, з іншого боку нові кредити МВФ для нашої держави – це дорога в нікуди. Принаймні - наразі, поки великого економічного дива на горизонті не видно.

Тому в президента Зеленського та його влади зараз непросте завдання: вони мають знайти ресурси, щоби віддати те, що роками брали їхні попередники.

Нагадаємо, МВФ наполягає на продажі українських державних банків у приватні руки. Зокрема, йдеться про Ощадбанк, ПриватБанк, Укрексімбанк та Укргазбанк. МВФ наполягає, що в ці банки мають зайти іноземні власники.

ДЖЕРЕЛОrubryka
Колишній чоловік Ані Лорак відривається з молодою коханою в Буковелі
Шанувальники вже чують дзвін весільних дзвонів, оскільки відносини колишнього чоловіка Ані Лорак стають все міцніше і міцніше з його новою коханою, мо...
Україну від'єднається від електромережі з Білоруссю і Росією
Україна хоче від'єднатися від спільної електромережі з Білоруссю і Росією, і станеться це до кінця 2023 року. Таку заяву зробив міністр закордонних сп...
“Нафтогаз“ озвучив ціну на газ у березні без урахування абонплати
“Нафтогаз“ озвучив вартість газу для українців, яка буде діяти з 1 березня. Клієнтам компанії кубометр коштуватиме 6,86 грн, стільки ж, скільки і зара...
Володимир Остапчук розповів, як ставиться до вакцинації від коронавірусу
Володимир Остапчук відповів на запитання шанувальників про те, як особисто він ставиться до вакцинації. Шоумен зізнався, що, за словами представника В...
Як швидко схуднути до весни без шкоди здоров'ю: рекомендації медиків
Весна вже зовсім скоро і пора б задуматися про те, щоб зайнятися своєю фігурою. Багато дівчат беруться за справу в останній момент і цікавляться, як ш...