В українських супермаркетах стрімко знижуються ціни на два продукти

Українців не припиняють шокувати ціни на продукти. Якщо раніше у ціноутворенні була якась закономірність та сезонність, то зараз передбачити, куди піде крива вартості, неможливо. За підсумками перших чотирьох місяців 2023 більшість продуктів подорожчали. Та все ж, аналітики виділяють два продукти, ціни на які стрімко знижуються.

В українських супермаркетах стрімко знижуються ціни на два продукти - today.ua

Як змінилися ціни на продукти та які тенденції демонструє продовольчий ринок цього року, розповів директор Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", академік НААН Юрій Лупенко.

За чотири місяці 2023 року абсолютними рекордсменами з приросту цін стали три продукти: морква, капуста та цибуля. Порівняно з груднем 2022 року їхня вартість зросла відповідно на  96,5, 83,5 та 72%.

Причому у квітні проти березня ці продукти не знизили темпів зростання ціни та продовжували дорожчати. Слідом за ними йшли по висхідній лінії і ціни на такі продукти: яблука, свинину, пшоно, дитяче харчування, яловичину, хліб, варені ковбаси та сметану.

В українських супермаркетах стрімко знижуються ціни на два продукти

Водночас, деякі продукти все ж подешевшали. Причому вони зберігають стійку тенденцію зниження ціни кілька місяців поспіль. Так, із січня по квітень впали ціни на такі продукти: крупи пшеничні, яйця, рис, ячну крупу, манку, сало, олію соняшникову, борошно пшеничне. Крім того, квітень приніс зниження цін (порівняно з березнем) на буряк (-9,9%), яйця (-8,4%) та гречку (-4,2%).

А загалом у торгівлі намітилося два рекордсмени за темпами зниження цін. На ці два продукти ціни за чотири місяці знизилися на 20%. Так зуміли порадувати українців столові буряки та гречка.

Юрій Лупенко вважає, що з початком овочевого сезону, який уже стартував, на ринку неминуче знизяться ціни на продукти овочевої групи. Крім того, повинні впасти в ціні яйця, молочка, борошно та крупи.

Нагадаємо, на початку червня мережа АТБ різко зменшила ціни на продукти. За окремими позиціями цінники стали нижчими на 40%.

ДЖЕРЕЛОagroreview.com