Україні зупинила імпорт яєць з Польщі, а також курятини і живих курчат із цієї країни. Усе – через спалах дуже небезпечної хвороби в одному з польських воєводств. Польські фермери б'ють на сполох. Адже український ринок для них – один із найголовніших, повідомляє one.ua, посилаючись на ukrayina.pl.
Причиною зупинки польського імпорту стала хвороба Ньюкасла, або, як її ще називають, псевдочума домашньої птиці. Це захворювання схоже за симптомами на пташиний грип, але значно страшніше за нього, бо відрізняється дуже високою летальністю серед тварин. Смертність від захворювання на хворобу Ньюкасла становить від 60 до 90%.
У Польщі спалах цієї хвороби було зафіксовано 13 липня на хуторі поблизу Білостока в селі Топілець у Підляському воєводстві. Дізнавшись про хворобу Ньюкасла, Україна відразу призупинила імпорт продуктів птахівництва із Польщі.
"У зв'язку зі спалахом хвороби Ньюкасла в Підляському воєводстві українська влада рішенням від 13 липня 2023 року запровадила заборону на ввезення з усієї території польських інкубаційних яєць, живої птиці та продуктів і сировини, одержуваних від птиці, за винятком продуктів, які були оброблені методом, що гарантує знищення збудника даної хвороби", - повідомляє польське видання Portalspozywczy.pl.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Що відомо про псевдочуму домашньої птиці
Переносниками цього захворювання можуть бути як кури, так і водоплавні птахи – качки і гуси. Але водоплавні птахи самі не хворіють на неї. Недуга вражає лише курей. Причому вона передається як через живих птахів, так і через продукти птахівництва. Тому її дуже легко "занести" в будь-яку країну світу.
Хвороба Ньюкасла вражає шлунково-кишковий тракт тварини, органи дихання та нервову систему. Кінець здебільшого – летальний. Проте в різних вікових групах птахів перебіг захворювання може бути різним. Найбільше страждає від нього молодняк птахів. Серед курчат смертність від цього захворювання досягає верхньої межі – 90%. Водночас, дорослі птахи можуть перенести хворобу у значно легшій формі або взагалі не захворіти.
Ефективних ліків від псевдочуми на сьогодні немає, але є ефективний профілактичний засіб – щеплення. Та, мабуть, його можна застосовувати до більш зрілої птиці. А от щойно вилуплені курчата беззахисні перед цією бідою.
Саме через це польські виробники найбільше б'ють на сполох. Адже саме Україна є найбільшим покупцем польських живих курчат на відгодівлю. І зараз, через припинення імпорту польської курятини, у трейлерах, готових до відправки, може загинути півмільйона живих пташенят.
"Курчат на відгодівлю доставляють одержувачам приблизно через 24 години після вилуплення. Їх перевозять у спеціальних транспортних засобах для забезпечення оптимальних умов. На жаль, ці автомобілі не пристосовані до затримки в кілька днів. Тому, якщо ситуація не зміниться в найближчі години, пташенята загинуть у муках", - повідомила директорка Національної палати виробників птахівництва та кормів Польщі Катажина Гавронська.
Нагадаємо, навесні цього року в Україну з Польщі завезли небезпечну курятину із сальмонелою.