Українські банки змінять відсотки, які пропонують за депозитами. Це пов'язано зі зниженням облікової ставки НБУ з 25 до 22%.
Зменшення облікової ставки національним регулятором означає, що гроші стануть дешевшими для банків. Це може призвести до здешевлення споживчих кредитів, а також зменшення прибутковості вкладів.
Голова департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку Дмитро Замотаєв повідомив, що вже до вересня ставки за гривневими депозитами можуть зменшитися на 1-2 процентні пункти – до 11-12% за вкладами на три місяці та до 16% за вкладами на строк від трьох місяців до року. Проте з урахуванням зниження інфляції реальний прибуток українців не зміниться.
У третьому кварталі 2023 року чистий прибуток за новими депозитами становитиме від 3% до 5% у гривні. Цей показник залежить від темпів інфляції і строку депозиту та темпів інфляції. Але вклади продовжуватимуть покривати зростання споживчих цін.
За словами Замотаєва, збільшення ставок за депозитами у гривні, що спостерігалося з квітня по червень, – це результат роботи Нацбанку, спрямованої на зміцнення гривні. НБУ запустив тримісячні депозитні сертифікати за ставкою 25%, яка відображала облікову ставку. Її зниження призведе до коригування прибутковості гривневих вкладів.
"На тлі низької інфляції, цілком адекватної військової ситуації, на прибутках громадян це майже не позначиться", – запевнив експерт.
Дмитро Замотаєв вважає, що найближчими місяцями більше третини банків переглянуть ставки за валютними депозитами.
На початку серпня максимальний відсоток за вкладами у доларах дорівнював 3 – при розміщенні на рік. В аналогічних умовах ставка за депозитами у євро склала 2,3%. Аналітик упевнений, що тенденція до зростання ставок за валютними вкладами триватиме щонайменше до вересня, що виведе їх на конкурентний рівень із гривневими. Максимальна прибутковість за доларовими депозитами може зрости до 3,3% річних, а за доларовими – до 2,5%.
Аналітик дійшов висновку, що українці охоче відкриватимуть вклади у третьому кварталі – їхня кількість збільшиться на 5-10%. Причому попит зміщується у бік 9-місячних депозитів.
Раніше повідомлялося, що НБУ ліквідував Конкорд Банк: у парламенті назвали причину позбавлення ліцензії.