Today.ua

Українські біженці отримають до 18 тис. грн: заявки приймають до 29 вересня

Українські біженці, які повернуться з-за кордону додому, можуть отримати грошову допомогу. Сума виплати складає до 18 тис. грн на місяць. Заявки приймають до 29 вересня.

Стартував третій етап стипендіальної програми Vidnova Fellowship Ukraine. Гроші отримають 50 культурних діячів, художників та активістів, які хочуть продовжити роботу на Батьківщині. Стипендіати можуть отримати менторство чи підтримку навчання, оренди простору для діяльності. Обмеження за містами та регіонами відсутні.

Підтримка передбачена для українців, яких планують продовжити освітню, правозахисну, медійну, культурну або екологічну діяльність.

Операційний менеджер ГО "Інша Освіта" Юлія Аленіна зазначила, що після повномасштабного вторгнення російських окупантів стався великий відтік освічених та кваліфікованих кадрів. Багато біженців змогли реалізувати себе в інших державах, решта продовжує працювати вдома.

"Перше коло Стипендії ми запустили через шість місяців після повномасштабного вторгнення. Хтось опинився в ситуації вибору – повертатися чи бути звільненим, особливо у державному секторі", – зазначила Аленіна.

За словами експерта, багато українців зрозуміли, що жити за кордоном непросто й дорого. Тим, хто хоче повернутися, доведеться звикати до нових умов:

"Стипендія дає учасникам три місяці на те, щоб повернутися, звикнути, адаптуватися до повітряних тривог та відключення світла. Цією програмою ми намагаємося зробити простір для відновлення професійної діяльності трохи безпечнішим".

Хто отримає стипендії

Виплати призначені для біженців, які повернулися в Україну влітку або зроблять це восени. Вони мають бути зайняті у таких сферах:

Йдеться про грошову допомогу у розмірі 18 тис. грн на місяць – протягом трьох місяців. Також виплачується разове додаткове фінансування 10 тис. грн на навчання, менторство або оренду робочих просторів.

Щоб взяти участь у програмі, потрібно заповнити аплікаційну форму. Заявки приймаються до 29 вересня 2023 року.

Нагадаємо, що у багатьох європейських країнах вже немає місць для українських біженців. У Німеччині наших співвітчизників почали заселяти у занедбані села без магазинів та аптек.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ