Today.ua

Українські біженці у Польщі масово втрачають статус UKR та виплати від держави

Українські біженці у Польщі масово втрачають статус UKR та виплати від держави. Названо причини негативної тенденції, повідомляє one.ua.

Наші співвітчизники у Польщі заявляють про необґрунтоване позбавлення статусу тимчасового захисту UKR, а разом із ним виплат та пільг. Місцевий омбудсмен уже кілька місяців одержує скарги від численних українських біженців.

Українці запевняють, що не перевищували встановленого терміну виїзду із Польщі, який становить 30 днів. Однак, повернувшись, вони дізнавалися, що втратили пільги. Йдеться про доступ до безкоштовної медицини та грошової допомоги.

Інформація надійшла до уповноваженого уряду Польщі з питань біженців із України Павла Шефернакера.

Були вказані причини, чому біженці втрачали статус UKR. Проблема зокрема полягала в тому, що місцеві прикордонники реєстрували дату виїзду українців з Польщі, а дату повернення не вносили до бази даних.

Ще однією причиною було названо процедуру повторного надання статусу замість відновлення втраченого. Українці втрачали виплати за період, коли статус не діяв.

Офіс Уповноваженого з прав людини у Польщі повторно звернувся до влади та попросив навести порядок та стандартизувати процедуру відновлення статусу:

"Однією зі скарг є вимога при зміні даних у реєстрі PESEL вводити лише одну дату, тобто "дату зміни". При відновленні статусу UKR немає вимоги вказувати дату повернення до Польщі або іншу дату, яка визначає період тимчасового захисту".

У повідомленні омбудсмена також зазначено, що органи місцевого самоврядування не отримали вказівок, яку дату потрібно вписувати під час внесення змін до реєстру PESEL. Одні органи місцевого самоврядування вказують дату змін при отриманні заяви від особи, інші – коли особа в'їхала до Польщі, виїхала та втратила статус UKR або дату початкового присвоєння номера PESEL зі статусом UKR.

Павла Шефернакера закликали вирішити зазначені проблеми та пояснити, чому польське Управління соціального страхування (ZUS) припиняє виплати українським біженцям.

Раніше українські біженці розповіли, яку роботу пропонують у Польщі – для виконання завдань потрібне "коняче здоров'я".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ