Українським біженцям у Німеччині розповіли про нарахування пенсій на пільгових умовах. З'ясувалося, що інформація не відповідає дійсності.
У соцмережах масово поширюються повідомлення про те, що нібито українські біженці мають право на німецьку пенсію з 57-річного віку. Це на 10 років раніше, ніж у громадян Німеччини. У Федеральному пенсійному страхуванні повідомили, що не надають таких "бонусів" нашим співвітчизникам.
Вказано, що для німців та іноземців діють однакові пенсійні закони. Спеціальних винятків для українців немає.
"У соцмережах неодноразово неправдиво стверджують, що біженці з України можуть вийти на пенсію в Німеччині у 50 років. Це неправда. Пенсію за віком у Німеччині можна отримати лише з 63 років за умови наявності 35 років пенсійного стажу і лише з відрахуваннями", - пояснили у Німецькій службі пенсійного страхування.
За законом вік виходу на пенсію в Німеччині варіюється в межах 63 і 67 років. Усі працівники сплачують пенсійні страхові внески. Українці, як і інші іноземці можуть отримати аналогічне право на пенсію. Проте обов'язкові умови: внески протягом щонайменше п'яти років, а також досягнення пенсійного віку.
Мінімальний страховий стаж для оформлення пенсії можна отримати, враховуючи періоди роботи в Німеччині та інших країнах, з якими держава уклала угоду про соціальне забезпечення. Це, зокрема, Ліхтенштейн, Ісландія, Швейцарія, Норвегія, Великобританія, Північна Ірландія.
Україна не входить до цього переліку та не має ратифікованої угоди про соціальне забезпечення. Тому періоди, які біженці відпрацювали на Батьківщині, не враховуватимуться у мінімальний страховий стаж для отримання пенсії у Німеччині.
Раніше повідомлялося, що у Німеччині подорожчала оренда житла: названо ціни на орендовані квартири у різних регіонах країни.