Today.ua

Українських біженців просять повернути отриману в країнах ЄС допомогу: органи соцзахисту розсилають листи

Українським біженцям, які тимчасово проживають у Європі, можливо, доведеться повернути державі грошову допомогу, яку вони там отримують. Деяким українцям розіслали відповідні листи з вимогою надати виписку з українського банківського рахунку за останні три місяці. Адвокати розповіли, з чим пов'язані такі вимоги.

Киянка Марія з весни минулого року разом із сім'єю проживає у Німеччині, де отримала притулок. Там вона отримує щомісячні виплати та безкоштовне житло. Нещодавно вона та її чоловік отримали листи від місцевих соціальних органів, де від них вимагають обов'язково надати виписки з рахунків українського банку за останні три місяці, інакше всі пільги будуть скасовані.

"Не знаю, навіщо їм мій український рахунок. Можливо, вони переглянуть суму виплати або планують скасувати її", - припустила Марія.

За словами українських адвокатів, надання пільг та соціальної допомоги українцям європейськими країнами регулюється їхнім внутрішнім законодавством. За умовами законодавства європейських країн, і Німеччина не є винятком, право на соціальну допомогу мають лише особи, які не мають жодних доходів та активів, або мають доходи у розмірі нижче прожиткового мінімуму за законодавством тієї чи іншої європейської країни.

Не секрет, що деякі українці живуть у Німеччині, користуються всіма пільгами, але при цьому продовжують вести бізнес в Україні та отримують дохід і там. Європейські органи соцзахисту знають про це і запустили перевірки, у тому числі й банківських рахунків українців. Самі вони доступу до них не мають, тож просять українців самостійно надати банківські виписки.

Соціальні служби перевіряють не лише інформацію про інші доходи, а й про те, чи не працювала ця особа без оформлення, перебуваючи у системі соціального забезпечення для малозабезпечених.

Кожна європейська країна має свої вимоги до одержувачів соціальної допомоги. Наприклад, у Німеччині є закони та нормативні акти, які стосуються боротьби зі зловживанням соціальної допомоги, у тому числі шляхом перевірки доходів та майнового стану осіб, які звертаються за підтримкою.

Отримувати соцвиплати мають право:

Раніше повідомлялося, що українських біженців у Польщі масово позбавляють дитячих виплат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ