Українським біженцям в Литві роздадуть гроші на оренду житла: як отримати допомогу від МОМ

Українські біженці в Литві матимуть змогу отримати кошти на оренду житла від Міжнародної організації з міграції у Вільнюсі (МОМ). Допомога надаватиметься протягом двох місяців, повідомляє lrt.lt.

Українським біженцям в Литві роздадуть гроші на оренду житла: як отримати допомогу від МОМ - today.ua

Оренда житла у Литві є однією з найболючіших проблем для українців у цій країні, зазначають у МОМ. Дослідження показало, що 73% українських біженців зазнають труднощів із пошуком довгострокової оренди житла через високу вартість оренди, необхідність внесення застави за кілька місяців та низький дохід, якого не вистачає на проживання та оренду.

Тепер українці зможуть отримати бодай часткову допомогу на оренду, адже держава з житлом не допомагає, і ті громадяни, які прийняли притулок у Литві, або живуть у родичів, або мають знаходити та оплачувати житло самостійно.

Представництво МОМ у Литві надасть біженцям одноразові виплати, щоб частково покрити перший та останній місяць оренди житла. Це буде сума у розмірі 70% вартості житла, зазначеного у договорі оренди, але не більше ніж 504 євро на місяць. За 2 місяці можна буде отримати до 1008 євро. Також біженці зможуть отримати грошову допомогу на придбання необхідних побутових товарів для орендованої квартири.

Українським біженцям в Литві роздадуть гроші на оренду житла: як отримати допомогу від МОМ

Пріоритетними категоріями населення для отримання допомоги від МОМ є:

  • сім'ї з дітьми;
  • вагітні жінки;
  • люди старше 60 років;
  • сім'ї, у яких є член сім'ї з інвалідністю.

Перед тим, як податись на допомогу, українцям потрібно мати дозвіл на проживання чи картку від міграційної служби та договір оренди мінімум на 6 місяців, який був підписаний не менш ніж за 40 робочих днів до подання заявки.

Заповнити заявку можна за посиланням.

Біженці, які мають право на підтримку, отримають на електронну пошту запрошення на зустріч із представниками МОМ Литви для перевірки документів та підписання форми згоди.

Раніше повідомлялося, що в Німеччині зросли ціни на оренду житла в різних містах.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua