Українці активно скуповують валюту перед скасуванням фіксованого курсу долара

Автор: Марченко Любов

Про те, що фіксований курс долара в Україні незабаром скасують, говорять уже як на рівні експертів, так і на рівні топ-менеджерів Нацбанку. Ніхто точної дати не називає, проте ідея витає у повітрі. На тлі цих чуток українці почали активно скуповувати валюту.

Українці активно скуповують валюту перед скасуванням фіксованого курсу долара - today.ua

Так, прес-служба НБУ повідомляє, що у серпні українці придбали більше валюти, ніж продали. Хоча у попередні два місяці, коли скасування фіксованого курсу долара було віддаленою перспективою, спостерігалася зворотна тенденція. Тоді населення більше продавало доларів, аніж купувало.

Так, у серпні українці продали банкам валюти на 1,749 млрд доларів (в еквіваленті). При цьому населенням було куплено 1,898 млдр доларів. Тобто співвідношення явно на користь купівлі валют. Куплено було на 148,5 млн доларів більше.

Загалом же, з початку 2023 року населенням було продано 11,874 млрд доларів і куплено 13,835 млрд в американській валюті. Тобто українці купили на 1,961 млрд доларів більше, ніж продали.

Популярні зараз

ПриватБанк та monobank встановили обмеження на грошові перекази між картками

У Білому домі зробили заяву про “жахливу“ ситуацію на фронті: “Ми вже запізнилися“

Законопроєкт про мобілізацію змінено: у Раді повідомили, які скандальні положення виключили з документу

Росіяни після окупації Авдіївки продовжили наступ: Путін назвав 5 стратегічних напрямків

Українці активно скуповують валюту перед скасуванням фіксованого курсу долара

Через активний попит на американську валюту курс долара зріс до середини серпня до 38,60 грн. Нацбанк відреагував на це збільшенням обсягу доларових інтервенцій на валютному ринку, а також дозволив банкам продаж безготівкової валюти у розмірі до 50 тисяч гривень. Завдяки цьому курс долара на чорному ринку почав знижуватись. На сьогодні вона становить близько 37 гривень.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому, як повідомляє НБУ, за останній тиждень серпня, Нацбанк продав на міжбанку 590,15 млн доларів США, а купив лише 1,04 млн доларів.

Нагадаємо, експерти припускають, що НБУ вже у вересні зменшить облікову ставку до 20-21%. Припускають також, що фіксований курс долара можуть скасувати вже до кінця вересня.