Українці можуть платити за електроенергію вдвічі менше: названо дієві способи

Автор: Лобанова Єлизавета

Тарифи на електроенергію зросли з 1 червня, і для багатьох українців стало нагальним запитання, як заощадити на оплаті. У багатьох домогосподарствах більшу частину платежів за комуналку займає сума за світло. У Держагентстві з енергоефективності та енергозбереження дали поради, як можна економити електроенергію.

Українці можуть платити за електроенергію вдвічі менше: названо дієві способи - today.ua

Установка двозонного лічильника

Двохзонний лічильник (день-ніч) допоможе щомісяця економити до половини вартості світла. Встановлення такого лічильника коштуватиме близько 2-3 тисяч грн. Ця сума вам швидко окупиться. Зверніться до свого постачальника, і вам скажуть, як встановити прилад, і скільки це буде коштувати.

Енергоефективні лампочки

Світлодіодні (LED-лампи) допомагають також заощадити електроенергію. Якщо ви ще й досі не заповнили заявку у "Дії" і не обміняли свої старі лампочки на безкоштовні економні, то це ще можна встигнути зробити. З 9 червня послуга обміну доступна на "Укрпошті" ще й для юридичних осіб.

Датчики руху

Установка датчиків руху дасть вам можливість заощаджувати електроенергію. У багатоквартирних будинках такі прилади радять встановити у коридорах, під'їзді, сходах та інших місцях спільного користування. У приватному будинку - біля дверей та у дворі. Вам не потрібно буде зайвий раз вмикати світло, коли, наприклад, вночі встаєте в туалет або заходите в під'їзд.

Популярні зараз

Американські спецпризначенці вчать українську мову: навіщо їм це потрібно

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

Стало відомо, чи зміняться тарифи на комунальні послуги в Україні з 1 травня

В Україні виник дефіцит досвідчених фахівців: названі найбільш затребувані професії

Українці можуть платити за електроенергію вдвічі менше: названо дієві способи

Енергозберігаючі побутові прилади

Такі прилади мають маркування "А" чи "А+". Енергозберігаючий холодильник споживає на 30-50% менше електроенергії, ніж пристрій такого ж обсягу марки "В".

Також у Держагенстві радять українцям відключати з розетки пристрої, якими ніхто не користується. Це не лише дозволить заощадити електроенергію, а й убереже пристрої від впливу можливих перепадів електроенергії. Можна також встановити автоматичні вимикачі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також не потрібно залишати прилади, що працюють від акумулятора (наприклад, мобільні телефони), увімкненими довше, ніж потрібно для повної зарядки. Адже весь час, що вони будуть увімкненими, вони споживатимуть електрику.

Раніше стало відомо, скільки українці недоплачують за електроенергію після підвищення тарифу.