Today.ua

Українці можуть повернути переплату за газ у п'ятикратному розмірі, - Нафтогаз

Українці, які переплатили за газ, можуть повернути суми у п'ятикратному розмірі. Йдеться про споживачів, які змінили постачальника послуг, але вже сплатили рахунки.

У прес-службі Нафтогазу повідомили, що для отримання грошової компенсації українці мають особисто звернутися до попередньої газопостачальної компанії із заявою на повернення переплати. Компанія має протягом п'яти робочих днів надати відповідь та повернути кошти.

Здійснити повернення без самого споживача комунальної послуги немає можливості, тому що між постачальниками немає механізму взаєморозрахунків чи переказу коштів.

Якщо постачальник проігнорував письмову вимогу про повернення переплати, у споживача є можливість отримати компенсацію у розмірі, встановленому Мінімальними стандартами та вимогами до якості обслуговування споживачів та постачання природного газу. Сума компенсації подвоюється, а якщо термін надання компенсації прострочили більш ніж на 90 днів - зростає у п'ятикратному розмірі.

Таким чином, якщо переплата становила 200 грн, після зміни постачальника їх можна повернути. Якщо він відмовився виплатити кошти у встановлений термін, компенсація становитиме вже 400 грн. При виплаті більш ніж через 90 днів споживач має право на п'ятиразову компенсацію, яка в цьому випадку становитиме 1000 грн.

Переплату за газ можна повернути на банківську картку

У Газсетях порадили українцям, які переплатили за газ, підготувати пакет документів та звернутися з ним до найближчого Центру обслуговування клієнтів. Також можна надіслати їх поштою:

Точний розмір переплати порадили дізнатися у Центрі обслуговування клієнтів чи контакт-центрі. В останній можна звертатися за номерами:

Якщо є питання щодо суми переплати, потрібно додати до заяви копії квитанцій про оплату послуг розподілу природного газу за останні три роки, на підставі яких проведуть звірку.

Раніше повідомлялося, хто із українців має право на пільги на газ у розмірі від 50 до 100% від платежу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ