Українці озвучили розмір пенсії, який хотіли б отримувати: суми відрізняються в 35 разів

Українцям по кілька разів на рік підвищують пенсії, але цих сум недостатньо, щоб вижити в сучасних реаліях. Середнє значення прийнятного для українців рівня пенсії становить близько 11,36 тис. грн, що в 3,3 рази перевищує зафіксований Пенсійним фондом середній рівень виплат. Про це свідчать результати опитування R&B Group, який проходив у жовтні.

Українці озвучили розмір пенсії, який хотіли б отримувати: суми відрізняються в 35 разів - today.ua

Участь в опитуванні взяли 1800 респондентів у віці від 18 років. У порівнянні з попереднім роком уявлення українців про бажані пенсії зросли на 3%. Мінімальне значення в різниці виплат становить 2 тис. грн, а максимальне сягає 70 тис. грн, що в  35 разів більше від реальних цифр в Україні.

Більшість людей відповіли, що пенсія в розмірі 7-10,5 тис. гривень повністю б задовольнила їхні потреби. Примітно, що 23% респондентів не захотіли відповідати на поставлене запитання. Українці озвучили розмір пенсії, який хотіли б отримувати: суми відрізняються в 35 разів Опитування показало, що чоловіки вказують вищий розмір прийнятної пенсії - в середньому 12,1 тис. грн, тоді як жінки - 10,8 тис. грн.

Чим більше вік, тим частіше спостерігається тенденція до зниження уявлення про рівень виплат - особи пенсійного віку хочуть отримувати 11,2 тис. грн, а громадяни 30-39 років - 13,3 тис. грн. До того ж, жителі обласних центрів висувають більш високі вимоги до пенсійного забезпечення, ніж жителі сіл - 12,7 тис. грн, проти 9,5 тис. грн.

Якщо брати статистику по містах України, то жителі східних областей назвали найвищий рівень бажаної пенсії - 14,1 тис. грн, а в решті регіонів значення коливалося від 10,5 тис. до 11 тис. грн.

Раніше повідомлялося, що Кабмін вирішив збільшити пенсію окремих категорій українців, зокрема, інвалідам-чорнобильцям, а також змінити порядок нарахування щомісячної компенсації сім'ям, які втратили годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи.

ДЖЕРЕЛОubr.ua