Чимало українців ризикують втратити свої пенсії після верифікації. Названо причини, з яких громадяни можуть втратити виплати.
Перевірки щодо законності нарахування пенсійних виплат проводять ПФУ, Мінсоцполітики та Мінфін. Є низка причин, які призведуть до скасування виплат. Держава має право припинити нарахування пенсій, якщо українець спеціально вказав недостовірні дані або надовго залишав територію країни.
Верифікацію не пройдуть пенсіонери, які стали переселенцями, але не реєстрували своє нове місце проживання. Названо головні причини, що призводять до втрати пенсій:
- встановлена помилка у прізвищі одержувача;
- виплати були оформлені за фальшивими документами;
- пенсіонер якийсь час жив за кордоном;
- пенсіонер упродовж шести місяців не знімав нараховані йому виплати.
За законом пенсія припиняється на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України та затверджено Верховною Радою.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
У реєстрі судових рішень знайти сотні рішень щодо стягнення пенсій із українців, які неправомірно їх отримували.
Чому в Україні проводять верифікацію
Соціальні виплати на початок повномасштабної війни були головною статтею витрат у бюджеті. Нині на їхнє забезпечення із скарбниці виділяють близько 400 млрд грн. Не всі суми нараховують законно – багато громадян свідомо приховують доходи та зміну свого статусу, щоб отримувати кошти.
Верифікація проводиться у три етапи: при зверненні за допомогою, у період її отримання допомоги та протягом трьох років після скасування виплат. Її здійснює Мінфін: відбувається аналіз бази даних, інформацію зіставляють у різних реєстрах. У підозрілих ситуаціях відомство звертається до Мінсоцполітики. Якщо порушення встановлено, виплати скасовують чи змушують повернути до держбюджету. Зокрема через суди часто вимагають повернути "зайві" субсидії.
У рамках верифікації перевіряючі отримують такі дані:
- документи для отримання допомоги;
- наявність транспортних засобів в отримувачів допомоги;
- інформація про перетин кордону претендентами на виплати;
- про доходи (їх надає податкова служба);
- про штрафи, сплачені претендентом на допомогу.
Раніше Кабмін повідомив, що українці з найнижчими пенсіями отримають надбавки від ООН.