Українці старше 50 років в майбутньому можуть залишитися без пенсії: що придумали в Мінсоцполітики

Люди передпенсійного віку, яким зараз 50 і більше років, можуть залишитися без накопичувальних пенсій, коли їх введуть в Україні. Міністр Мінсоцполітики Марина Лазебна переконана, що підприємці, яким не потрібно буде платити за співробітників старше 50 років обов'язкові соцвідрахування, охочіше будуть приймати на роботу таких людей.

Українці старше 50 років в майбутньому можуть залишитися без пенсії: що придумали в Мінсоцполітики - today.ua

Саме тому в Міністерстві хочуть дозволити особам старше 50 років за власним бажанням відмовлятися від участі в обов'язковому пенсійному накопиченні, щоб при цьому якомога довше зберегти за собою робоче місце. Крім того, термін до виходу на пенсію у таких людей є недостатнім для формування значної суми накопичень. А ось роботодавців відсутність внесків на пенсії порадує. До того ж, це буде сприяти працевлаштуванню громадян передпенсійного віку, яких і так неохоче беруть на роботу. Українці старше 50 років в майбутньому можуть залишитися без пенсії: що придумали в Мінсоцполітики Накопичувальні пенсії в Україні хочуть ввести за такою схемою, щоб до Пенсійного фонду сплачувалися два внески. Один платить роботодавець, другий внесок платить сам працівник. При настанні пенсійного віку громадяни будуть отримувати певний відсоток від своїх накопичень, або зможуть забрати всю накопичену суму.

Марина Лазебна також вважає, що накопичувальна пенсійна система допоможе ліквідувати нерівність між пенсіями чоловіків і жінок в Україні. Жінки, як правило, отримують менше зарплати, і, відповідно, пенсії у них потім теж нижче. Якщо надати право жінкам брати участь в програмі накопичувальних пенсій, то у них з'явиться можливість отримувати на старості років більшу суму виплат, переконані в Мінсоцполітики.

Раніше повідомлялося, як в Україні функціонуватимуть накопичувальні пенсії, і які внески щомісяця доведеться платити українцям.

ДЖЕРЕЛОfakty.ua