Багато українців після початку повномасштабного вторгнення знайшли притулок у Великій Британії, потрапивши до країни за спонсорською схемою (Homes for Ukraine). У багатьох, хто втік від війни у 2022 році, вже закінчився 6-місячний термін перебування з родиною спонсора, і їм довелося шукати власне житло. Щоб підтримати українців, влада внесла нові правки.
Багато британських родин відкрили свої будинки, щоб дати дах для українців, які втекли від війни. Спонсорська схема передбачала щонайменше 6-місячне перебування в будинку спонсора, після завершення якої українці можуть переїхати в муніципальне житло або орендувати самостійно в приватному секторі.
Після переїзду українці можуть розраховувати на житлову допомогу (Housing Benefit) або на універсальний кредит (Universal Credit), який може допомогти з оплатою оренди. Сума залежить від вартості оренди, кількості дорослих, дітей, пенсіонерів, інвалідів, можливості та суми заробітку.
По завершенню 6-місячної спонсорської програми існує високий попит на оренду приватного житла. Деякі муніципалітети використовують фінансування, отримане від уряду, для полегшення доступу до приватного житла для українців – пропонуючи, наприклад, 12-місячні гарантії орендної плати та вносячи орендну плату заздалегідь.
Проте з 13 вересня 2023 року було внесено нові правки, згідно з якими після переїзду у власне житло українцям дається знижка на муніципальний податок (Council Tax).
"Якщо ви та всі інші члени вашої родини отримали візу за схемою Homes for Ukraine, вам необхідно буде сплатити 50% від загальної суми муніципального податку", - йдеться на офіційному сайті британського уряду.
Сума муніципального податку варіюється в залежності від району та типу нерухомості.
Докладніше можна дізнатися з офіційного джерела.
Нагадаємо, ми розповідали, скільки коштує місяць життя у Німеччині. Українцям назвали основні витрати та зарплати.