Українці в березні отримають надбавки до пенсії від 300 до 700 гривень: кому пощастить найбільше

Пенсії українцям у 2021 році будуть підвищувати в кілька етапів. У січні зросли виплати у громадян, які старше 65 років. На березень запланований наступний етап підвищення пенсій. Уже через два місяці відбудеться масштабна щорічна індексація, яка торкнеться всіх пенсіонерів. Розмір надбавки складе мінімум 300 гривень.

Українці в березні отримають надбавки до пенсії від 300 до 700 гривень: кому пощастить найбільше - today.ua

Попередньо заплановано індексувати пенсійні виплати на 11%. Те, яку пенсію отримають громадяни, залежить від їх зарплати і стажу. Ті, хто заробляв в два рази більше, ніж в середньому по Україні, може розраховувати на надбавку в розмірі понад 700 грн. Українці, які отримували середню і нижче середньої зарплату, отримають після індексування додаткові 300 грн. Наприклад, при пенсії в 3,5 тис. грн розмір березневої надбавки може скласти близько 385 грн.

У Пенсійному фонді повідомили, що відсоток індексації визначать в лютому за підсумками минулого року. Параметри індексації розраховуються в залежності від інфляції і росту зарплати за минулий рік.

Пенсії в Україні рахуються за такою формулою, яка з року в рік не змінюється: середня зарплата за останні три роки (по країні) × співвідношення власної зарплати до середньої по країні × стаж в роках × 1%.

Середня зарплата щорічно підвищується, на відміну від пенсій. Це призводить до того, що "старі" пенсіонери з кожним роком стають біднішими, а "нові", які з таким же рівнем зарплат і стажем виходять на заслужений відпочинок, отримують значно більше.

У квітні відбудеться автоматичний перерахунок пенсій для працюючих пенсіонерів. А два наступних етапи підвищення виплат відбудуться в липні та грудні. Українці в березні отримають надбавки до пенсії від 300 до 700 гривень: кому пощастить найбільше У липні перерахують мінімальні пенсії для тих пенсіонерів, які "не дотягують" за стажем до середньої пенсії, у зв'язку з ростом прожиткового мінімуму. Він виросте до 1854 грн замість 1769 грн. У грудні прожитковий мінімум переглянуть ще раз і піднімуть його ще на 80 гривень. Тоді мінімальна пенсія без надбавок становитиме 1 934 гривні.

Раніше повідомлялося, що одній категорії українців з липня підвищать пенсію на 1650 гривень.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com