Українців попередили про зміну цін на м'ясо, овочі та фрукти у вересні

Автор: Леся Ловіцька

Стало відомо, як зміниться вартість продуктів харчування восени. Названо нові ціни на м'ясо, овочі та фрукти.

Українців попередили про зміну цін на м'ясо, овочі та фрукти у вересні - today.ua

Цієї осені подешевшає борщовий набір, а також яблука та виноград. Імпортні фрукти залишаться дорогими, а м'ясо додасть у ціни ближче до кінця сезону.

Ціни на м'ясо

Провідна наукова співробітниця відділу ціноутворення та аграрного ринку Інституту аграрної економіки Наталія Копитець повідомила, що наприкінці літа ціни на яловичину, а саме гуляш та ребра, зросли від початку літа на 0,6-0,9%. Зараз вони продаються по 245,16 грн/кг та 160,48 грн/кг відповідно.

Куряча тушка доступна по 78,80 грн/кг, а філе – по 148,27 грн/кг. Стегна та гомілки подешевшали на 9,7% та 5,8% - до 100,45 грн/кг та 74,95 грн/кг відповідно.  

Популярні зараз

Українцям назвали тариф на електроенергію з 1 грудня: як зменшити комунальний платіж

Київстар використали у роботі російського “Шахеда“ для контролю українських абонентів

Рецепт дерунів, які не розваляться під час смаження: потрібно додати секретний інгредієнт

Робота для українських біженців у Франції: які вакансії та зарплати пропонують без знання мови

"У серпні порівняно з 1 червня відбулося прогнозоване науковцями Інституту аграрної економіки незначне здорожчання окремих видів свинини. Так, свинячі ребра, підчеревина, ошийок, лопатка додали в ціні. Водночас свиняча грудинка та солене сало стали дешевшими", - зазначила експертка.

Очікується, що ціни на м'ясо залишаться майже такими ж, як були у серпні, а у жовтні-листопаді вони підвищаться на 5% через збільшення виробничих витрат: здорожчання пального, електроенергії та кормів.

Ціни на овочі

М'ясний борщовий набір на каструлю у 3 л восени обійдеться у 100 грн, а пісний – у 40 грн. Ціни на овочі можуть знизитися через збільшення пропозиції на ринку.

  • картопля – до 10 грн/кг (-16%);
  • буряк – до 12 грн/кг (-12%);
  • капуста– до 9 грн/кг (-7%);
  • морква – до 12 грн/кг (-11%);
  • цибуля– до 12 грн/кг (-7%).

До 94% овочів в Україні вирощується господарствами населення. Їх використовують для споживання у свіжому вигляді, переробки та продажу.

Українців попередили про зміну цін на м'ясо, овочі та фрукти у вересні

Ціни на фрукти

Завідувачка відділу ціноутворення та аграрного ринку Інституту аграрної економіки Інна Сало вказала, що плодові у вересні не подорожчають, а деякі подешевшають.

Підпишіться на Today.ua, аби бути в курсі останніх новин:

Яблука будуть реалізувати по 15-20 грн/кг, а виноград – по 85 грн/кг. Вартість апельсинів складе 75 грн/кг, лимонів – 70 грн/кг, а бананів – 40 грн/кг.

Раніше повідомлялося, що в Україні рекордно подешевшали цибуля, морква, картопля та капуста.