Українців попереджають про зростання цін на продукти вже найближчим часом

В Україні зростатимуть ціни на продукти. Причому вартість деяких продуктів зросте вже цієї осені. Зокрема, аналітики попереджають про подорожчання деяких круп, а також молочних продуктів та м'яса і м'ясних виробів.

Українців попереджають про зростання цін на продукти вже найближчим часом - today.ua

Серед круп'яних виробів найбільше подорожчає рис. Ціни на рис зростуть через неврожай цієї культури в країнах, де традиційно вирощують багато рису, і звідки він йде на експорт. Зокрема, цьогоріч кепсько вродив рис у Пакистані, Ірані та Китаї. Звісно, що ці країни, перш за все, насичуватимуть внутрішній ринок. А вже потім лишки підуть на експорт. І звісно, що він буде дорожче на світовому ринку, ніж був до цього.

Таким чином, цьогоріч Україна зменшить імпорт рису на 17%. Причини скорочення імпорту рису дві: зростання ціни на рис на світовому ринку та зниження купівельної спроможності українців. Ясно, що дорогий рис купуватимуть в меншому обсязі, ніж дешевий. А отже, попит на цю крупу на українському ринку знизиться.

Зараз за кілограм рису вже правлять від 60,70  до 79,00 грн. Але найближчим часом він може ще подорожчати, кажуть експерти.

Українців попереджають про зростання цін на продукти вже найближчим часом

Крім того, у жовтні очікується також подорожчання м'яса. Ціни на м'ясо підштовхуватиме вгору попит на м'ясні продукти, який зазвичай зростає із приходом холодної пори року. Прогнозують, що в жовтні вони стануть вищими на 4-5%.

Зростатимуть також ціни на молочку. Причому вони вже почали рости і далі дорожчатимуть. Це пов'язано з посухою в Україні, через яку зменшився обсяг кормів. Крім того, в Україні зменшилася кількість дійних корів і скоротилися надої. Отже цілком природно, що ціни на молочку будуть рости.

Зростають також і ціни на цукор. Щоправда, вже незабаром почне надходити в продаж цукор нового сезону. Але чи зможе він збити ціну, і якщо зможе, то наскільки, наразі важко передбачити.

Нагадаємо, водночас ціни на овочі та зокрема на картоплю найближчим часом падатимуть.

ДЖЕРЕЛОkievtime.com