Українців позбавили пільг на оплату електроенергії: як зміняться тарифи

Українцям не лише підняли ціни на електроенергію, позбавивши їх пільгового тарифу на перші використані 100кВ, а й забрали в них 30% знижку на оплату електрики. Йдеться про тих громадян, які проживають в 30-кілометровій зоні поруч з АЕС.

Українців позбавили пільг на оплату електроенергії: як зміняться тарифи - today.ua

З 1 січня тариф на електроенергію для всіх українців злетів з 90 копійок до 1,86 грн за перші 100 кВт/год. Якщо до кінця 2020 року перші 100 кіловат спожитої енергії коштували по 90 копійок за кВт-годину, а за те, що "нагоріло" понад, доводилося платити по 1,68 гривні, то з 2021 року для всіх діє єдиний тариф. За 100 кВт спожитої електроенергії потрібно буде платити вже 168 грн замість 90 грн.

Також з нового року припинив діяти пільговий тариф для людей, які проживають в 30-кілометровій зоні атомних станцій. Раніше жителям таких районів надавалася знижка на оплату електроенергії в розмірі 30%.

Це означає, що тариф на електрику для населення по Україні виріс в 1,87 рази, а для жителів 30-кілометрових зон - в 2,67 рази.

Пільги для людей, які проживають біля АЕС, були так званою компенсацією за ризик постраждати від потенційної аварії на атомній станції. В Україні на сьогоднішній день функціонує чотири атомні електростанції: Запорізька, Рівненська, Хмельницька та Південноукраїнська. Пільговий тариф на електроенергію для жителів цих регіонів регулював закон України "Про електроенергетику", але з 2019 року він втратив чинність.

Тепер на фоні подорожчання тарифів на опалення, газ і воду, люди ще втратили пільги на опалення, і змушені будуть шукати інші джерела опалення, так як електроенергія в рази подорожчає.

Нагадаємо, як можна зберегти оплату по 90 копійок за 100 кВт електроенергії.

ДЖЕРЕЛОepravda.com.ua