Українців старших 45 років відмовляються приймати на роботу: як боротися з дискримінацією

Автор: Леся Ловіцька

Роботодавці в Україні часто встановлюють у вакансіях обмеження за віком. У більшості пропозицій вказано, що майбутньому працівнику має бути не більше 45 років. І це в умовах дефіциту кадрів через мобілізацію та міграцію населення. Стало відомо, як боротися з дискримінацією.

Українців старших 45 років відмовляються приймати на роботу: як боротися з дискримінацією  - today.ua

Вікові "ліміти" - протизаконний та неприхований ейджизм. Але багато компаній свідомо відмовляються від зрілих кандидатів на посади, щоб не витрачати свій час. Вони зазначають, що людям старшого віку складно адаптуватися до інтенсивної роботи, яка більше підходить молодим та енергійним особам.

Дискримінація спостерігається для багатьох спеціальностей – чіткі вказівки за віком можна побачити у вакансіях продавців, адміністраторів, помічників, адміністраторів, барменів, операторів кол-центрів. Деякі фірми взагалі шукають лише молодих людей – до 30 або навіть до 25 років.

У компаніях назвали основні причини вікових обмежень о 45-50 років: літні люди не розуміються на гаджетах, не можуть справлятись з навантаженням, яке витримує молодь, "погано впливають" на імідж бізнесу, а також ними важко керувати. А молодим шукачам часто відмовляють у роботі через відсутність необхідного досвіду.

Популярні зараз

Трамп назвав Зеленському причини, з яких Путін розпочав війну з Україною

Одна з країн Європи різко скоротить соціальну допомогу українським біженцям

Екс-держсекретар США озвучив “мирний план“ Трампа у разі перемоги на виборах

Бухгалтерська помилка: Пентагон знайшов додаткові 2 млрд доларів для України

Експертка ринку праці та CEO Talent Match Наталія Слинько порадила направляти скарги щодо фактів вікової дискримінації у Державну службу праці. Але там пояснили, що під час війни перевірки  заборонені. Тому залишається єдиний варіант – відстоювати права у суді.

Заступник голови Федерації профспілок Олександр Шубін нагадав, що для захисту прав безробітному слід спочатку знайти гроші на адвоката, після чого подати до суду та кілька років очікувати на компенсацію (якщо вона взагалі буде). Допомогти із позовом та надати консультації можуть профспілки.

Українців старших 45 років відмовляються приймати на роботу: як боротися з дискримінацією

За словами Шубіна, роботодавці будуть змушені послабити вимоги через кадровий голод, але цей процес може виявитися тривалим.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На компанії має впливати держава, громадське суспільство та представники працівників (профспілки). Причому якщо керівництво дискримінує кандидатів старших за 45 років, є сенс кілька разів подумати, чи боротися за таке місце.

Нагадаємо, що мобілізованих українців тимчасово звільняють від роботи. Стало відомо, що у такому разі відбувається з їхніми зарплатами та невикористаними відпустками.