Українцям давали термін до 1 вересня, щоб вони встигли сплатити податки за будинки та квартири великої площі. Стало відомо, що тих, хто проігнорував вимогу, штрафуватимуть.
У Державній податковій службі повідомили, що розмір штрафу залежатиме від того, наскільки було затримано платіж. Якщо прострочення невелике - до 30 днів, потрібно буде додати до нарахованого податку 5% від загальної суми платежу. Якщо громадянин затримав платіж терміном понад 30 днів, з нього належить стягнути 10%.
Наголошено, що самостійне нарахування та сплата штрафних санкцій за затримку виконання грошових зобов'язань платником податків не передбачено. Якщо відповідна квитанція не надійшла, можна не платити. Однак у податківців є термін 1095 днів, протягом яких можуть нарахувати платіж та штраф за прострочення. Тому є ймовірність, що більше доведеться заплатити наступного року.
Як розраховується податок на нерухомість
Оподаткуванню підлягають лише "зайві" квадратні метри. Місцева влада має право збільшити норму.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Зараз для квартири це 60 кв. м, а для дому – 120 кв. м. Для власників і квартир, і будинків потрібно, щоб загальна площа об'єктів нерухомості не перевищувала 180 кв. м.
Розмір податку становить до 1,5% від мінімальної зарплати за минулий рік. Як відомо, у 2022 та 2023 роках "мінімалка" становить 6700 грн. Тож за один "зайвий" квадратний метр треба доплатити 100,5 грн.
Щодо нерухомості, яка знаходиться в зоні бойових дій або на тимчасово окупованих росіянами територіях, за неї не потрібно сплачувати податок.
В українців є два місяці на сплату податку після отримання відповідного повідомлення.
Нагадаємо, що Кабмін повернув позапланові податкові перевірки в Україні з 1 жовтня.
Також повідомлялося про майбутнє підвищення мінімальної зарплати та розмір податків, які потрібно буде сплачувати.