Українців закликали перевірити лічильники до 7 липня, щоб не платити за комуналку “космічні суми“

Автор: Леся Ловіцька

В Україні відновили перевірку лічильників на комуналку. Споживачі мають здати свої прилади на перевірку до 7 липня. Інакше суми в платіжках можуть різко збільшитись, тому що вартість послуг розраховуватиметься за нормативами, а не за фактичним обсягом використання.

Міжзвіряльний інтервал лічильників становить чотири роки. Голова комісії з питань ЖКГ Київради Олександр Бродський звернув увагу українців на те, що вони мають перевірити свої прилади з обліку електроенергії, газу та води, щоб не "стресувати від майбутніх платіжок".

Українців закликали перевірити лічильники до 7 липня, щоб не платити за комуналку “космічні суми“ - today.ua

"Інакше, постачальники комунальних послуг нараховуватимуть жителям столиці за отримані послуги за нормою згідно з кількістю зареєстрованих осіб у квартирі. Не давайте приводу монополістам нараховувати вам зайві гроші", - написав чиновник на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Нагадаємо, що перевірку лічильників проводять ліцензовані організації. Щодо лічильника води, його можна перевірити, не знімаючи і не передаючи в організацію – прямо у будинку.

Щодо нормативів споживання, то вони набагато вищі за середній реальний обсяг, який щомісяця використовують українці. Власники квартир та будинків, які проігнорують вимогу перевірити лічильники, можуть отримати платіжки за комунальні послуги із "космічними сумами". Це пов'язано з тим, що показники "простроченого" лічильника не приймаються.

Популярні зараз

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Стало відомо, скільки в Україні коштує найдешевша нова Skoda Octavia

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Українців закликали перевірити лічильники до 7 липня, щоб не платити за комуналку “космічні суми“

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Повірку лічильника можна замовити в компанії, що постачає комунальну послугу і в будь-якій сервісній компанії, яка має відповідну ліцензію. Дізнатися, чи потрібна повірка лічильника, можна у договорі на постачання комунальних послуг або безпосередньо у постачальника.

Раніше стало відомо, що в Україні боржникам за комуналку хочуть заборонити купувати авто.