Українцям безплатно роздаватимуть землю з державного та комунального фондів

Частині українців мають намір роздати землю, що знаходиться у державній та комунальній власності. Землю безплатно даватимуть українцям, які стоять на захисті Батьківщини. Причому першочергово її даватимуть тим, хто став на захист України ще з 2014 року.

Українцям безплатно роздаватимуть землю з державного та комунального фондів - today.ua

Відповідний законопроект №10027 про надання земельних ділянок у приватну власність зареєстровано у Верховній Раді.

Земельні ділянки для ветеранів даватимуть із запасів державного та комунальних фондів. Таким чином вони зможуть реалізувати своє право на безоплатну приватизацію землі, яке гарантовано державою. Крім живих ветеранів російсько-української війни, земельні наділи також зможуть одержати сім'ї загиблих захисників.

"Основною метою законопроекту є сприяння реалізації учасниками бойових дій та сім’ями загиблих Захисників і Захисниць України гарантованого державою права на земельні ділянки", – йдеться у пояснювальній записці до зареєстрованого документу.

Українцям безплатно роздаватимуть землю з державного та комунального фондів

Відповідно до чинного законодавства, під час воєнного стану безплатна передача землі із державного та комунального фонду у приватну власність заборонена. Крім того, під час війни не надаються дозволи на розроблення землевпорядних документів.

Однак у пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що людям, які належать до категорії захисників України, а також членам сімей загиблих ветеранів буде надано право на оформлення всієї необхідної документації та отримання землі у власність ще під час дії воєнного стану.

У пояснювальній записці також зазначено, що земля буде надаватись їм для ведення особистого селянського господарства.

Нагадаємо, водночас в Україні прогнозують розорення дрібних фермерів та масову скупку землі. Адже собівартість агропродукції зросла, і фермери не можуть покривати затрати на виробництво за рахунок продажу своїх продуктів.

ДЖЕРЕЛОseeds.org.ua